Nie żyje Dariusz Gnatowski

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akr, kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
PAPDariusz Gnatowski nie żyje

Aktor Dariusz Gnatowski zmarł we wtorek w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. - Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować - przekazał wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos. Aktor, znany między innymi z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", miał 59 lat.

- Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedział PAP wicedyrektor Mikos.

W rozmowie z TVN24 Mikos dodał, że Gnatowski miał objawy zakażenia koronawirusem, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan.

Aktor odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis"

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie. Popularność zyskał jako aktor filmowy.

Od 1999 do 2020 roku wcielał się w postać Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich". Rola ta stała się jedną z jego najbardziej rozpoznawalnym kreacji aktorskich.

W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa "Honoris Gratia".

Chorował na cukrzycę. Był współautorem książki "Dieta bez wyrzeczeń".

Autor:akr, kab

Źródło: PAP, tvn24.pl