TVN24 | Kultura i styl

Jeden z głównych headlinerów odwołuje występ na Open'er Festival

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw,
tmw
//now
Źródło:
tvn24.pl
W Gdyni rozpoczął się Open'er Festival
W Gdyni rozpoczął się Open'er FestivalTVN24
wideo 2/5
TVN24W Gdyni rozpoczął się Open'er Festival

The Chemical Brothers nie wystąpią na trójmiejskim Open'er Festival. Organizatorzy poinformowali, że powodem jest stan zdrowia Eda Simonsa, jednego z członków grupy. Zespół miał zamknąć festiwal na głównej scenie.

PATRONEM MEDIALNYM OPEN'ER FESTIVAL 2022 JEST TVN.

The Chemical Brothers, czyli brytyjski duet Toma Rowlandsa i Eda Simonsa, miał zamykać ostatni dzień festiwalu na głównej scenie. Zespół przyznał, że jest "bardzo rozczarowany" potrzebą odwołania występu w Gdyni. Powodem tej decyzji - jak podali - jest zakażenie koronawirusem u Simonsa.

"Zachorował do tego stopnia, że nie jest w stanie podróżować ani występować" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

Organizatorzy Open'era przekazali, że trwają prace nad zmianami w sobotnim programie festiwalu.

>> Open'er Festival 2022. Kto zachwycił, a kto zawiódł

Duet z Manchesteru The Chemical Brothers, stworzony przez Toma Rowlandsa i Eda Simonsa w 1989 roku, należy do wąskiego grona pionierów współczesnej muzyki elektronicznej, wprowadzając do kultury popularnej lat 90. XX wieku elementy big beatu. Znani są z bardzo kreatywnych eksperymentów z pogranicza muzyki elektronicznej, trip hopu, hip hopu, house'u, 

Ich debiutancki album "Dig Your Own Hole" ukazał się 7 lipca 1997 roku. Łącznie mają dziewięć albumów studyjnych - ostatni "No Geography" ukazał się w 2019 roku  - które wyprzedały się w wielomilionowym nakładzie. Sześć z nich trafiało na pierwsze miejsce w brytyjskich zestawieniach, a 13 singli trafiło do Top 20 brytyjskich list przebojów. Są twórcami takich klasyków jak "Hey Boy Hey Girl", "Salomon Dance", "Galvanize" czy "Let Forever Be".  Ich muzykę wykorzystano w 135 tytułach filmowych, telewizyjnych oraz w grach wideo. W stanach Zjednoczonych docenieni byli między innymi sześcioma nagrodami Grammy. 

Zespół występował na pierwszej edycji Open'era (2002), która odbyła się na stołecznym Torze Stegny.

Chemical Brothers na festiwalu muzycznym Sziget w 2007 roku
Chemical Brothers na festiwalu muzycznym Sziget w 2007 rokuArchiwum Reuters

Autor:akw, tmw //now

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości