TVN24 | Kultura i styl

Celine Dion ma problemy ze zdrowiem, odwołuje koncerty. Czy przyjedzie do Polski?

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl

Celine Dion, kanadyjska piosenkarka, miała rozpocząć rezydencję w jednym z teatrów w Las Vegas. We wtorek poinformowała, że musi odwołać koncerty zaplanowane na listopad i początek 2022 roku. Powodem jest zły stan zdrowia piosenkarki. Jak dowiedział się tvn24.pl, sytuacja dotyczy najbliższych występów, a koncerty w Polsce nie są zagrożone.

Celine Dion 5 listopada miała rozpocząć swoją rezydencję, czyli regularną współpracę z jednym z teatrów w Las Vegas. Kanadyjska gwiazda przygotowywała zupełnie nowy show. Na jej stronie internetowej pojawiła się jednak informacja, że Dion nie jest w stanie uczestniczyć w przygotowaniach do koncertów. "Celine doświadcza silnych i uporczywych skurczy mięśni, które nie pozwalają jej wyjść na scenę. Jej zespół medyczny diagnozuje ją i zapewnia leczenie. Mimo to na razie nie może uczestniczyć w próbach" - czytamy w oświadczeniu. 

"Jestem załamana. Razem z moją ekipą pracowaliśmy nad nowym show od ośmiu miesięcy. To, że nie dojdzie do listopadowej premiery, budzi mój smutek, którego nie umiem wyrazić słowami" - powiedziała Dion, cytowana w komunikacie. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Bardzo źle się z tym czuję, że zawiodłam swoich partnerów. Jest mi szczególnie przykro, że rozczarowałam fanów, którzy przygotowywali się na przyjazd do Las Vegas. Teraz muszę się skupić na powrocie do zdrowia… Chcę mieć to za sobą możliwie szybko” - zaznaczyła piosenkarka. 

Celine Dion w Polsce. Co z koncertami?

W 2020 roku Dion miała ruszyć w "Courage World Tour", podczas której chciała zaprezentować materiał ze swojego ostatniego albumu studyjnego "Courage". Jednak tournée ze względu na pandemię COVID-19, zostało odwołane.

W ramach europejskiej części trasy pojawiły się dwa polskie koncerty Kanadyjki: w Łodzi i w Krakowie. Planowane są odpowiednio na 18 i 19 czerwca 2022 roku. Czy w związku z problemami zdrowotnymi piosenkarki koncerty się odbędą? - Od managementu otrzymaliśmy informację, że sytuacja dotyczy najbliższych występów Celine Dion. Piosenkarka ma zawitać do Polski w czerwcu i żaden z tych koncertów nie jest zagrożony - przekazał w rozmowie telefonicznej Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncerty Dion w Polsce.

Dion, która międzynarodową karierę rozpoczęła w połowie lat 80., jest ciągle jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop. W ciągu trzech ostatnich dekad sprzedała ponad ćwierć miliarda płyt.

Na koncie ma m.in. pięć nagród Grammy, dwa Oscary, siedem nagród American Music Awards.

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Edward Berthelot / Contributor

Pozostałe wiadomości