TVN24 | Kultura i styl

Bill Murray znów zagra u Wesa Andersona. To już ich dziesiąty wspólny film

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
tmw
Źródło:
BBC News, Screen Daily, tvn24.pl
Zwiastun filmu "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona20th Century Studios / Walt Disney Polska
wideo 2/4
20th Century Studios / Walt Disney PolskaZwiastun filmu "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona

Wes Anderson kręci kolejny film, dziesiąty z udziałem amerykańskiego aktora Billa Murraya. Najnowsza produkcja ma nosić tytuł "Asteroid City", a u słynnego reżysera zadebiutują m.in. Tom Hanks, Margot Robbie i Rupert Friend.

Bill Murray, goszcząc w Londynie na premierze filmu "Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun", podzielił się informacjami na temat kolejnego projektu Wesa Andersona. Dziesiąty film czołowego przedstawiciela amerykańskiego kina autorskiego z udziałem Murraya ma nosić tytuł "Asteroid City". Screen Daily zwraca uwagę, że nigdy wcześniej żaden reżyser nie współpracował z tym samym aktorem tyle razy.

Murray powiedział także, że oprócz niego w filmie wystąpią aktorki i aktorzy, współpracujący wcześniej z Andersonem. Są to między innymi: Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Jason Schwartzman, Liev Schreiber czy Adrien Brody. U twórcy "Rushmore", "Grand Budapest Hotel" czy "Kochanków z księżyca" zadebiutują Tom Hanks, Margot Robbie i Rupert Friend.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

- Zdjęcia kręcimy w Hiszpanii, niecałą godzinę drogi od Madrytu. Świetnie się bawimy, to wspaniały czas dla nas - zdradził aktor. Murray pytany, czy miał wątpliwości, żeby znowu zagrać w Andersona, odpowiedział: - Są tacy ludzie, od których nie odbierasz telefonu. I są tacy, którym po porostu mówisz: "OK, jasne". On jest jednym z nich. 

Bill Murray i Wes AndersonGetty Images

Wes Anderson "Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" - o czym jest film

"Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" - komediodramat Andersona miał premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Jest to zbiór historii z amerykańskiego magazynu, publikowanego w fikcyjnym francuskim mieście w XX wieku. Film opisywany jest jako "list miłosny do dziennikarstwa".

Film zainteresowanie wzbudził już w momencie ogłoszenia jego obsady. Andersonowi jak zwykle udało się zgromadzić plejadę gwiazd. Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Lea Seydoux, Frances McDormand, Timothee Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric, Stephen Park, Bill Murray i Owen Wilson - to tylko niektóre z nazwisk wymienionych w obsadzie.

Autor:tmw

Źródło: BBC News, Screen Daily, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości