"Mecz może być pretekstem do opowiedzenia znacznie bardziej skomplikowanej, głębokiej historii"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
pp, kab
Źródło:
TVN24
"Mecz może być rzeczywiście pretekstem do opowiedzenia znacznie bardziej skomplikowanej, głębokiej historii"TVN24
wideo 2/2
TVN24"Okazuje się, że mecz może być rzeczywiście pretekstem do opowiedzenia znacznie bardziej skomplikowanej, głębokiej historii

To jest książka niepiłkarska i niesportowa - powiedziała w poranku "Wstajesz i weekend" dziennikarka "Faktów" TVN Anita Werner, współautorka książki "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka". - Staraliśmy się w tej książce pokazać, jak można użyć piłki nożnej do gaszenia konfliktów, do wychowywania nowych pokoleń bez nienawiści - mówił Michał Kołodziejczyk, drugi z autorów.

Autorzy książki "Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka", dziennikarka "Faktów" TVN Anita Werner i dyrektor Canal+ Sport Michał Kołodziejczyk, byli gośćmi poranka "Wstajesz i weekend" w TVN24.

- To jest książka niepiłkarska i niesportowa - powiedziała Werner. - To jest książka, która powstała dlatego, że Michał namówił mnie, żebym zerknęła na mecz o wiele szerzej niż tak, jak zwykle się na mecz patrzy, to znaczy, żebym dostrzegła w jakimś pojedynczym meczu znacznie więcej niż to, co dzieje się na boisku - mówiła.

Anita Werner i Michał KołodziejczykTVN24

- Okazuje się, że mecz może być rzeczywiście pretekstem do opowiedzenia znacznie bardziej skomplikowanej, głębokiej historii niż to, że na boisku jedna drużyna rywalizuje z drugą - dodała dziennikarka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Michał Kołodziejczyk mówił, że "zawsze marzył o tym, żeby dało się pokazać w jednym utworze, zbiorze reportaży to, jak piłka nożna może wpływać na rejony i miejsca objęte konfliktami, jak może te konflikty wywoływać albo wręcz przeciwnie - je łagodzić".

- Staraliśmy się w tej książce pokazać, jak można użyć piłki nożnej do gaszenia konfliktów, do wychowywania nowych pokoleń bez nienawiści, ale i jak ona źle użyta może służyć do tego, by te konflikty podsycać, żeby je zaczynać, nawet te zbrojne - dodał dziennikarz.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ANITĄ WERNER I MICHAŁEM KOŁODZIEJCZYKIEM - AUTORAMI KSIĄŻKI "MECZ TO PRETEKST. FUTBOL, WOJNA, POLITYKA".

Cała rozmowa z Anitą Werner i Michałem KołodziejczykiemTVN24

Autor:pp, kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24