Kultura i styl

Kultura i styl

- Bardzo chciałbym, żeby skończyła się wojna i żeby jednostki wojskowe regularnej armii rosyjskiej zostały z terytorium Ukrainy wyprowadzone - mówi Jurij Andruchowycz. Ukraiński prozaik będzie gościem najnowszego odcinka "Xięgarni" w TVN24.

Jedna z największych gwiazd Bollywood, aktorka Yogita Dandekar padła ofiarą napastników, stojąc w korku na jednej z ulic Bombaju. Do jej samochodu podeszło dwóch mężczyzn. Wyciągnęli aktorkę z auta i zaczęli ją bić. Kobieta broniła się 10 minut. W końcu przyjechała policja.

Polska "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się na liście pięciu tytułów z całego świata nominowanych do Złotych Globów, nagród przyznawanych już po raz 72 przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W głównych kategoriach faworytem jest "Birdman" Alejandro Gonzaleza Inarritu z siedmioma nominacjami, po pięć mają "Boyhood" i "Gra tajemnic".

Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego został nominowany do nagrody Złotych Globów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. 72. ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 11 stycznia 2015 roku w Los Angeles.

Agencja reklamowa z Londynu wyprodukowała nowy rodzaj bombek. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że są to bombki do... brody. Stworzone jedynie na potrzeby przygotowania kartki świątecznej stały się prawdziwym hitem, dlatego agencja wprowadziła je do sprzedaży.

- To jest dzień, na który czekałem całe życie - powiedział Lance Bass, były gwiazdor boysbandu 'N Sync, informując, że poślubi swojego ukochanego. 35-letni piosenkarz zaplanował spektakularną ceremonię, którą będzie można zobaczyć w E! Entertainment. Będzie to pierwsza w historii ceremonia ślubna dwóch mężczyzn retransmitowana w całości w amerykańskiej telewizji.

- Wiem, że oczekiwania publiczności są coraz większe. I mamy tendencje, by je jeszcze rozdmuchiwać, nadymać balonik, (…), a potem, jak Akademia wybierze inaczej, będzie rozczarowanie. Cieszmy się tym, co już mamy, a mamy film, o którym dyskutuje z przejęciem cały świat - mówi w rozmowie z tvn24.pl Agata Kulesza, laureatka Nagrody Krytyków Filmowych z Los Angeles za rolę w "Idzie".

Rosyjska śpiewaczka operowa Anna Netrebko ogłosiła, że zamierza wesprzeć finansowo doniecki teatr operowy. Czek przekazała na ręce Olega Ciarowa, "przewodniczącego" samozwańczego parlamentu Noworosji. Zdjęcie sopranistki u boku Ciarowa i z flagą Noworosji obiegło w poniedziałek media społecznościowe. Wzbudziło wiele kontrowersji.