Kultura i styl

Kultura i styl

W ciągu doby od założenia konta na Instagramie Hillary Clinton, kandydatka na prezydenta i była sekretarz stanu, ma już prawie sto tysięcy obserwatorów. Clinton, wyśmiewana za słabość do damskiego garnituru, robi przy okazji z mody oręż w walce o głosy wyborców.

Zagrał w prawie trzystu filmach, zasłynął dzięki tytułowej roli w "Horrorze Draculi" z 1958 r., był łotrem Scaramangą w "Człowieku ze złotym pistoletem", złym czarodziejem Sarumanem w trylogii "Władca pierścieni" i hrabią Dooku w "Gwiezdnych wojnach: części II - Ataku Klonów". Dziennikarzy podsumowujących jego karierę prosił o jedno: - Nie nazywajcie mnie legendą horroru. Christopher Lee zmarł w niedzielę - poinformowały dopiero dziś brytyjskie media.

Nie wiadomo, czy maszynopis przywłaszczyli sobie złodzieje liczący na krociowe zyski ze sprzedaży nielegalnych kopii, czy raczej niecierpliwi fani. "Grey", czyli najnowsza książka E.L. James o pikantnym romansie Christiana Greya i Anastasii Steele, trafi do sprzedaży 18 czerwca.

"Last Wish: Introducing the Witcher", czyli anglojęzyczna wersja "Ostatniego życzenia", trafiła do pierwszej piętnastki najlepiej sprzedających się tytułów "New York Timesa". Jest to zbiór opowiadań, w którym po raz pierwszy pojawia się postać wiedźmina Geralta.

Caitlyn Jenner zmieniła płeć, ale nie poglądy polityczne. Celebrytka - były lekkoatleta - od dawna podkreślała, że ma konserwatywne przekonania i deklarowała poparcie dla Partii Republikańskiej. Co sądzą na ten temat politycy GOP? Materiał "Faktów z zagranicy".

Pierwsza figura transseksualistki znajdzie się w muzeum figur woskowych Madame Tussaud. Podobizna amerykańskiej aktorki Laverne Cox zadebiutuje 26 czerwca, przy okazji San Francisco Pride, czyli święta mniejszości seksualnych. Potem trafi na ekspozycję w lokalnym oddziale muzeum.

Hasłem tegorocznej, siódmej edycji "Różewicz Open Festiwal" są słowa "długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie" zaczerpnięte z "Kartoteki. Kartoteki rozrzuconej" Tadeusza Różewicza. Festiwal rusza w czwartek w Radomsku, gdzie bracia Janusz, Tadeusz i Stanisław spędzili młodzieńcze lata.

Dron jest najnowszą bronią w walce ze ściąganiem w Chinach. Takie urządzenie latało w niedzielę nad ośrodkami egzaminacyjnymi w prowincji Henan. Dla ponad 9 mln absolwentów szkół średnich w Chinach rozpoczęły się testy, od których zależy przyjęcie na studia.

Skąpe stroje i seksowny taniec to znaki firmowe Jennifer Lopez. Występ piosenkarki w Maroku okazał się jednak zbyt namiętny dla konserwatywnego społeczeństwa. JLo została pozwana za zakłócanie porządku publicznego i brukanie kobiecej godności.