Kultura i styl

Kultura i styl

Prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił do piosenkarza Eltona Johna i zaproponował mu spotkanie. Muzyk chce przedyskutować z prezydentem swoje wątpliwości dotyczące praw homoseksualistów w Rosji. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Jeszcze się w historii Oscarów nie zdarzyło, żeby dwa razy z rzędu ten sam kraj zdobył nagrodę za film obcojęzyczny. Teraz będzie naprawdę bardzo trudno, ale zawalczymy - powiedział w TVN24 reżyser Jerzy Skolimowski, którego film "11 minut" jest polskim kandydatem do Oscara.

Lizzie Velasquez często słyszała i czytała, że jest "najbrzydszą kobietą świata". Postanowiła walczyć o obronę swojej godności. Stała się też inspiracją dla reżyserki filmu, który ma na celu zwrócenie uwagi na problem dokuczania "odmiennym". Materiał "Faktów z Zagranicy". Program w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 20.

Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Małgorzaty Omilanowskiej podjęła decyzję jednogłośnie. "11 minut", polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, to film "bardzo osobisty" dla reżysera. Jerzy Skolimowski będzie w środę gościem we "Wstajesz i wiesz" w TVN24.

Koniec wielkiej miłości, bezlitosna kłótnia rodzinna, choroba zagrażająca życiu, utrata pracy, zdrada przyjaciela – niektóre wydarzenia sprawiają, że nic już nie jest takie jak wcześniej. O ludzkich historiach i chwilach, które zmieniły ich bieg, opowiada serial TVN "Ten moment".

Jedną z cichych bohaterek tegorocznej ceremonii wręczenia nagród Emmy została Jane Krakowski, popularna aktorka telewizyjna i filmowa. Złożyło się na to kilka spraw: kreacja, z powodu której 46-latka została wytypowana do grona najgorzej ubranych gwiazd imprezy; kolejne pominięcie przy rozdziale statuetek; oraz wyznanie, że to ona mogła była otrzymać w serialu "Przyjaciele" rolę Rachel Green.

Prestiżowe nagrody Emmy, nazywane "telewizyjnymi Oscarami", wręczono po raz 67. w niedzielę w Los Angeles. W kategorii najlepszego serialu dramatycznego triumfowała epopeja fantasy "Gra o tron". Najlepszym serialem komediowym została satyra polityczna "Figurantka". Więcej na ten temat w "Faktach z zagranicy" o 20:00 w TVN24 Biznes i Świat.

To była najsmutniejsza gala w całej 40-letniej historii gdyńskiego festiwalu. Zamiast przygotowywanej od miesięcy pełnej humoru uroczystości, mieliśmy ascetyczną, pozbawioną radości, jaką dyktowałaby świetna kondycja polskiego kina, imprezę. Z uznaniem przyjęto Złote Lwy dla filmu "Body/Ciała" Szumowskiej ale już brak nagród dla pewniaków -Małgorzaty Zajączkowskiej w wielkiej kreacji za "Noc Walpurgi", czy pominięcie brawurej opowieści Kingi Dębskiej "Moje córki krowy" budziły zdumienie.