Kultura i styl

Kultura i styl

Amy Winehouse na krótko przed śmiercią podejrzewała, że może być w ciąży - twierdzi ojciec zmarłej tragicznie w 2011 roku piosenkarki. Mitch Winehouse w wywiadzie dla australijskiego Channel Seven po raz kolejny skrytykował film biograficzny poświęcony Brytyjce.

"Szóste spotkanie pierwszego stopnia" - obwieściło "Variety", zapowiadając kolejny wspólny film Martina Scorsese i Leonardo DiCaprio. Będzie nim adaptacja"The Devil in the White City" - historii doktora H.H. Holmesa - pierwszego seryjnego zabójcy w historii Stanów Zjednoczonych. DiCaprio, który od dekady w obrazach Scorsese zajmuje miejsce dawniej zarezerwowane dla Roberta De Niro, dogania wielkiego poprzednika - De Niro osiem filmów ze Scorsese nakręcił w ciągu 20 lat, on szósty zaczyna w 13 roku współpracy.

"Kosmos" Andrzeja Żuławskiego - adaptację prozy Witolda Gombrowicza nagrodzono na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno za najlepszą reżyserię. Z kolei dokument Wojciecha Staronia "Bracia" wygrał prestiżową sekcję "Tydzień Krytyki", a Karolina Bielawska za obraz "Mów mi Marianna" otrzymała nagrodę "dla filmu, który upomina się o sprawiedliwość i społeczną etykę". Główna nagroda - Złoty Lampart trafiła do koreańskiego twórcy Honga Sang-soo za film "Right Now, Wrong Then".

Niedźwiadek trafił w szeregi polskiej armii w 1942 roku, został kupiony od właścicieli za kilka konserw. Żołnierze opiekowali się nim, nazwali Wojtkiem i zabrali w szlak bojowy, który skończył się demobilizacją w Wielkiej Brytanii. - To unikalna i fascynująca historia, dlatego wybrałam ją na temat mojego filmu - mówi portalowi tvn24.pl Marianna Raskin, która stworzyła animowany film o słynnym misiu z armii gen. Władysława Andersa.

Pałac Kensington - londyńska siedziba brytyjskiego księcia Williama i jego żony Kate - zaapelował do światowych mediów, by nie publikowały nieautoryzowanych zdjęć książęcych dzieci, i potępił ich nękanie przez paparazzich. Więcej w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiŚ o godz. 20.

Dzięki tytułowej roli w serialu "Hannah Montana" stała się jedną z najbardziej znanych nastolatek w Ameryce. Po latach przyznaje, że praca na planie była wyczerpująca do tego stopnia, że Cyrus nabawiła się ataków paniki i dysmorfofobii, czyli chorobliwego wstrętu do własnego ciała. - Od 11 roku życia musiałam być "gwiazdką pop", mieć długie blond włosy i zakładać coś z brokatem - opowiada, dodając, że "była kruchą, małą dziewczynką grającą 16-latkę w peruce i z toną makijażu".

Władze Stanów Zjednoczonych oficjalnie przekazały obraz Pabla Picassa "La Coiffuse", czyli "Fryzjerka", władzom Francji. Skradzione ponad 10 lat temu płótno znaleźli pracownicy służby granicznej na statku wpływającym do Newark w stanie New Jersey w grudniu zeszłego roku. Według opisu paczki, w której znajdował się obraz Picassa, miał to był wart 37 dolarów prezent bożonarodzeniowy.

Wytwórnia Miramax wypuściła trailer nowego westernu Quentina Tarantino - "The Hateful Eight" z Kurtem Russelem i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych. Film klimatem przypomina bardzo ostatni obraz reżysera "Django", a jego fabuła osnuta jest wokół historii dwóch łowców głów, którzy przypadkowo wplątani zostają w krwawą jatkę. Obraz trafi do kin na Boże Narodzenie. Może to świadczyć o tym, że reżyser celuje w Oscary.

Francuski tygodnik plotkarski napisał w maju, że piosenkarka Rihanna jest w ciąży z Leonardo DiCaprio. Mało tego, tygodnik oskarżył aktor o rasizm - amerykański gwiazdor miał nie chcieć uznać dziecka z powodu koloru skóry Rihanny. Francuski sąd nakazał gazecie napisanie sprostowania na okładce i zapłacenie aktorowi 8 tys. euro odszkodowana. - Nie mógł znieść, że napisaliśmy, że będzie miał dziecko z czarnoskórą kobietą - twierdzi Frederic Truskolaski, właściciel magazynu "Oops!".

27-letnia Oksana Wodianowa, która urodziła się z autyzmem i porażeniem mózgowym, chciała wraz z opiekunką odpocząć w kawiarni po spacerze w upale. Pracownicy wyprosili je, bo Oksana rzekomo straszyła klientów. Mieli grozić, że zadzwonią do "wariatkowa" i umieszczą ją "w piwnicy". Sprawę opisała jej siostra Natalia Wodianowa, jedna z najpopularniejszych modelek na świecie, która od lat walczy z dyskryminacją niepełnosprawnych w Rosji. Lokal "Flamingo" został zamknięty do czasu rozwiązania sprawy.

Amerykańska aktorka znana z cyklu "Zmierzch" mówi, że żyje w świecie "niejednoznacznym" i że nie będzie określać swojej orientacji seksualnej. - Będzie coraz więcej osób, które nie uznają za konieczne ustalenia czy są homo-, czy heteroseksualne. To będzie ich prywatna sprawa - uważa Kristen Stewart.

Kim Kardashian zamieściła na Instagramie swoje nagie zdjęcie, na którym pokazała ciążowy brzuszek. Zaprzeczyła tym samym pogłoskom, jakoby wynajęła surogatkę. - Udokumentowałabym całą historię, gdybym miała surogatkę - napisała w komentarzu Kim, a zdjęcie polubiło już ponad 1,5 miliona internautów.

Wśród ujawnionych zasobów Biblioteki Akademii Filmowej sensację wzbudził list 18-letniego Toma Hanksa do George'a Roya Hilla, twórcy "Żądła". Hanks pisał m.in. "Drogi Panie Hill, widziałem "Żądło", to fantastyczny film, ale to mnie powinien pan teraz odkryć. Mój wygląd nie oszałamia, nie jestem zbudowany jak grecki Bóg, (...) ale jeśli pan mi pomoże, pójdą i mnie obejrzeć". Dalej Tom zdradza plan, który ma go uczynić gwiazdą.

Odziany w tradycyjny biało-czerwony kostium bohater pojawiał się w tajemniczej reklamie pokazywanej tuż przed seansami największych hitów w kinach, potem można go było zobaczyć na kanałach stacji TVN, gdzie przemykał na drugim planie. Teraz już wszystko jest jasne - to tytułowy bohater "Listów do M. 2", kontynuacji komedii romantycznej, która wejdzie do kin w listopadzie.

Pierwsza damska plaża w Czeczenii oddzielona jest od reszty kompleksu wypoczynkowego "Laguna" trzymetrowym murem. Wstęp tutaj mają tylko kobiety - zarówno plażowiczki, jak i pracownice ośrodka - a także chłopcy do lat 12. Otwarcie turystycznej atrakcji świętowało kilkaset kobiet. Więcej w "Faktach z zagranicy" o 20 w TVN24 Biznes i Świat.