Kierowca autobusu nagrodzony, bo... poczekał. "A sprzedawca, jak mi sprzeda towar, też dostanie?". Może

Rzecznik łódzkiego MPK na swoim blogu tłumaczy, dlaczego kierowcy nie zawsze czekają na "sprinterów"
Rzecznik łódzkiego MPK na swoim blogu tłumaczy, dlaczego kierowcy nie zawsze czekają na "sprinterów"
Sebastian Grochala | Między Przystankami
Kierowcy i motorniczy MPK w akcjiSebastian Grochala | Między Przystankami

Poranny sprint do autobusu. Drzwi się zamykają, rozpaczliwe naciśnięcie guzika i... udało się, kierowca wpuszcza nas do pojazdu. To jeszcze wypełnienie obowiązków czy już wyjątkowa uprzejmość ze strony pracownika MPK? Zdaniem prezydenta Rzeszowa kierowca, który zaczekał na biegnąca pasażerkę z dzieckiem, zasługuje na nagrodę pieniężną. Internauci są podzieleni. Co do nagrody. Wszyscy są zgodni, że to przykład godny naśladowania.

- Pan prezydent jechał właśnie do pracy, kiedy zauważył tę sytuację. Pewna pani biegła do autobusu razem z dzieckiem. Kierowca zaczekał na przystanku, żeby mogła wsiąść – Mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Tadeusza Ferenca.

Jak dodaje, kierowca stał na przystanku około pół minuty, zanim pasażerka do niego wsiadła.

Ferenca ujęła postawa pracownika MPK i zdecydował, że mężczyzna za swoją postawę powinien dostać nagrodę. Jak zdradza Chłodnicki wyniesie ona około 1000 zł.

Jeszcze nie jest przesądzone, czy nagrodę ufunduje prezydent czy Przedsiębiorstwo.

- To nie jedyna taka sytuacja. Jakiś czas temu zdarzyło się coś odwrotnego: pan prezydent zobaczył, że kierowca nie zaczekał na biegnącego pasażera. Ten kierowca został upomniany – zdradza Chłodnicki.

W Poznaniu motornicza odebrała poród pasażerki (wideo archiwalne):

Pani Dorota - motornicza, z zawodu położna
Pani Dorota - motornicza, z zawodu położnaTVN24 Poznań

Internauci debatują

O sprawie napisał jeden z lokalnych portali. Internauci podzielili się w opiniach o pieniężnym wyróżnieniu: czy kierowcy należy się ta nagroda? A może jego "czyn" był zwykłym spełnieniem obowiązków, które powinno być czymś oczywistym?

- To jest uprzejmość !? Ludzie ! Jak sprzedawca sprzeda mi towar to też jest uprzejmość ? – oburza się osoba podpisana jako "Edi".

Inny użytkownik o pseudonimie "Kolo" zauważa: - Gwoli sprawiedliwości to codziennie około 100 kierowców powinno dostawać takie nagrody, ale ich nikt nie widzi.

Niektórzy jednak przekonują, że kierowcę docenić należy. - Dziś (…) również był taki miły kierowca autobusu 19, zaczynał już ruszać ale widząc starszego pana po drugiej stronie ulicy podbiegającego, który machnął ręką zatrzymał się i poczekał . Oby więcej kierowców z tak ludzkim podejściem:) – pisze "Rzeszowianka:)".

Nagroda dla kierowcy, nagroda dla kasjera… "A dlaczego nie?"

O to, czy uprzejmość nieznajomych nas zaskakuje i czy warto ją nagradzać zapytaliśmy Mariusza Makowskiego, psychologa społecznego.

- Trochę zmieniły się standardy, kiedyś ta uprzejmość była częstsza. Teraz są takie standardy: kierowca autobusu ma przyjechać, odjechać, w międzyczasie nie przytrzasnąć pasażerów, kiedy wsiadają. Zaczekanie na "sprintera" to jednak coś ponad – ocenia psycholog.

W Łodzi kierowca MPK uratował jeża (wideo archiwalne):

Tak kierowca uratował jeża
Tak kierowca uratował jeżaMPK ŁÓDŹ

Dlatego właśnie, zdaniem Makowskiego, decyzja Ferenca jest zrozumiała: - Tutaj mamy dość prostą sytuację: jest pracownik i jest jego zwierzchnik, czyli prezydent miasta. Zwierzchnik, niczym "tajemniczy klient", zauważył działanie pracownika i jest ukontentowany tym, jak wszystko działa. To normalne więc, że chce go nagrodzić – tłumaczy psycholog.

A co z osobami, które krytykują podejście prezydenta? – To może być rodzaj zazdrości, jakaś roszczeniowość. Mówienie, że w takim razie nagrodę można dać też kasjerowi w sklepie, kiedy wyda nam zakupy jest nieuzasadnioną generalizacją. Bo właściwie dlaczego nie? – zastanawia się Makowski.

Psycholog przyznaje jednocześnie, że nagroda za uprzejmość kierowcy może być sygnałem, że dzieje się z nami coś złego (bo życzliwość stała się czymś tak rzadkim, że aż zauważalnym). Z drugiej jednak strony to szansa, by te pozytywne zachowania na powrót wprowadzić w życie.

- Stworzymy przekonanie, że można okazywać sobie życzliwość. Nam, Polakom, bardzo by się to przydało – przekonuje Makowski.

MPK: to nie był wyjątek

Robert Sumara, kierownik działu przewozów MPK Rzeszów podkreśla w rozmowie z portalem tvn24.pl, że zachowanie uhonorowanego kierowcy nie jest w stolicy Podkarpacia niczym wyjątkowym. - Nie jest to nietypowe, mamy średnio 20-30 takich przypadków dziennie, że kierowca zaczeka na biegnącego pasażera. Kierowcy wiedzą, że powinni to robić, chociaż oczywiście wiadomo, że czasem nie zauważą biegnącego pasażera i odjadą. Nie ma jednak absolutnie takich sytuacji, że kierowca widząc pasażera, a i tak odjedzie.

Ten motorniczy z Poznania udaremnił kradzież w swoim tramwaju (wideo archiwalne):

Motorniczy MPK udaremnia kradzież
Motorniczy MPK udaremnia kradzieżMPK Poznań

Czy w takim razie inni kierowcy również zostaną docenieni przez prezydenta albo MPK? Sumara przyznaje, że szansa na nagrody dla wszystkich jest niewielka. - 90 proc. przypadków zabierania dobiegającego pasażera przechodzi bez echa. Nie monitorujemy tego. Taki kierowca może dostać premię, jeśli pasażer na przykład napisze do nas, albo zadzwoni i pochwali – wyjaśnia kierownik. Jak dodaje, kierowcy zazwyczaj dostają premie za "rzeczy, które wychodzą poza zakres ich obowiązków, takie jak pomoc starszej osobie lub matce z dzieckiem".

- Z drugiej strony, taka ciekawostka: kierowcy często narzekają, że pasażer, na którego zaczekali wsiądzie i nawet nie kiwnie głową, nie podniesie ręki, żeby podziękować. A przecież to miły gest – dodaje Sumara.

Za co w Krakowie?

Za co dostają premie i nagrody kierowcy poza Rzeszowem? O sytuację w Krakowie zapytaliśmy Marka Gancarczyka, rzecznika prasowego tamtejszego MPK.

- Nasi kierowcy nagrody dostają na przykład za pomoc policji w odszukaniu osoby zaginionej. To działa w ten sposób: rodzina zaginionego kontaktuje się z policją, policja z dyspozytornią, a dyspozytornia każe kierowcom zwracać uwagę, czy osoba o takim rysopisie na przykład wsiada do autobusu lub tramwaju albo siedzi na przystanku. Tylko w lutym były dwie albo trzy takie sytuacje – tłumaczy Gancarczyk.

Zdarzają się też sytuacje wymagające bezpośredniego zaangażowania kierowcy. - Pamiętam, że nagrodę dostał motorniczy, który zatrzymał graficiarza. Wyróżnienie przyznaliśmy natomiast motorniczemu, który zauważył psa błąkającego się po torowisku. Zatrzymał tramwaj, zabrał psa do środka. Potem okazało się, że zwierzak zaginął pewniej pani – mówi rzecznik.

Czy w takim razie zaczekanie na "sprintera" też jest warte uznania? - Gdybyśmy chcieli dawać nagrodę każdemu kierowcy, który zaczekał na pasażera, zbankrutowalibyśmy. Wszyscy nasi kierowcy wiedzą, że trzeba zaczekać na pasażera. Chociaż na liniach takich jak na przykład 50, gdzie akurat tramwaj jeździ co kilka minut, nawet nie zawsze opłaca się do niego biec – zauważa Gancarczyk.

Rzecznik dodaje też, że szczególnie uczuleni na konieczność zaczekania na pasażerów są kierowcy linii aglomeracyjnych, na których autobusy jeżdżą co godzinę. Rzeszowska 12, w której doszło do zdarzenia, w poniedziałek rano jeździła co około 17 minut.

Poznań. Motorniczy razem z pasażerką-pielęgniarką uratowali życie mężczyźnie, który zasłabł (wideo archiwalne):

Motorniczy i pielęgniarka ratują życie pasażerowi
Motorniczy i pielęgniarka ratują życie pasażerowiMPK Poznań (film jest pozbawiony dźwięku)

Warszawa: wyróżnienia są, ale nie w regulaminie

Największy warszawski przewoźnik (Miejskie Zakłady Autobusowe, ponad półtora tysiąca wozów) precyzyjnego katalogu kar i nagród nie opracował.

– Nie ma czegoś takiego jak premiowanie za punktualność, to jest normalny zakres obowiązków. Kierowca nie powinien być za wcześnie na przystanku, natomiast najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo – zapewnia Adam Stawicki, rzecznik MZA.

Spółka nie widzi też potrzeby szczególnego nagradzania za czekanie na spóźnionych pasażerów. – Empatyczne zachowanie kierowców uznajemy za normę, to nie jest nic wyjątkowego, że kierowca zaczeka chwilę dłużej. Mielibyśmy dopłacać 20 zł za każdą taką sytuację? – pyta retorycznie.

Stawicki zapewnia przy tym, że MZA dostrzegają i doceniają prospołeczne postawy swoich pracowników. Przypomina historię kierowcy, który widząc leżącego na chodniku mężczyznę zatrzymał się i rozpoczął reanimację. Miejska spółka nie kryła dumy z szofera, który podjął próbę ratowania rannego dzika czy pracownika, który zatrzymał jadącą slalomem, nietrzeźwą kobietę.

Kierowca warszawskiego autobusu zaopiekował się dzikiem, który wyszedł na jezdnię i został rannyAlek Choromański | facebook

- Takie wyjątkowe zachowania wyróżniamy i nagradzamy, ale nie jest to uchwycone w żadnym regulaminie – tłumaczy Adam Stawicki. O takich nagrodach każdorazowo decyduje dyrekcja spółki.

Kielecki kierowca reanimował 77-latkę. Kobietę udało się uratować (wideo archiwalne):

"Wziąłem i zacząłem reanimować"
"Wziąłem i zacząłem reanimować" TVN24 Kraków

Autor: wini/b/bż / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Prezydent Andrzej Duda ocenił w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika "Neue Zuercher Zeitung", że prezydent elekt USA Donald Trump nie zostawi Ukrainy "na lodzie". Powołując się na spotkania z Trumpem, mówił, że jego sposób myślenia "jest jak na polityka nietypowy, ale jego oceny są bardzo klarowne".

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Duda opowiada o "sposobie myślenia Trumpa"

Źródło:
PAP

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Śmigłowiec pogotowania ratunkowego uderzył w szpital i roztrzaskał się o ziemię. Zginęły cztery osoby. Do tragedii doszło w niedzielę w południowo-zachodniej Turcji.

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Śmigłowiec uderzył w szpital. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl

W Kraju Zabajkalskim w Rosji w niedzielę zderzyły się dwa pociągi towarowe. Wykoleiły się 42 wagony z węglem - podała Prokuratura do spraw Transportu Wschodniosyberyjskiego. Przyczyny zdarzenia są wyjaśniane.

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Zderzenie pociągów towarowych w Rosji

Źródło:
Interfax, tvn24.pl

Niemal miliard dolarów będzie można wygrać we wtorkowym losowaniu amerykańskiej loterii Mega Millions - podał portal stacji CNN. Wyjaśnił też, że to efekt kilkumiesięcznej kumulacji.

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Potężna kumulacja. "Najbardziej niezwykły rok"

Źródło:
CNN, tvn24.pl

Za pracę w niedzielę i święta pracownikowi przysługuje dzień wolny lub dodatek do wynagrodzenia w wysokości 100 procent za każdą godzinę pracy - podkreśliła radca prawny doktor Monika Wieczorek. Wskazała też, że w niektórych przypadkach pracownik może odmówić pracy w święta.

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Dzień wolny lub dodatek do pensji. Wyjątki w Kodeksie pracy

Źródło:
PAP
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

Podczas świątecznego dnia przeciętny Polak zje sześć tysięcy kalorii, a niektórzy nawet 10 tysięcy – wskazuje profesor Danuta Figurska–Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zapotrzebowanie dla zdrowego, dorosłego człowieka o masie 60-70 kilogramów to około dwa tysiące kalorii dziennie.

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Tyle kalorii "przeciętny Polak zje w ciągu świątecznego dnia"

Źródło:
PAP

Sztuczne światło może powodować wyraźne zmiany w nocnym działaniu ekosystemu raf koralowych. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Brystolskiego. Jak przekazał jeden z autorów publikacji, sztuczne naświetlanie naraża morskie organizmy na "niespodziewane niebezpieczeństwo".

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

"Niespodziewane niebezpieczeństwo" w morskich głębinach

Źródło:
PAP, Uniwersytet Brystolski
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl