Tarnów. Wypadek na autostradzie A4. Nie żyje 13-letni chłopiec

Autor:
ms/
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Wypadek na autostradzie A4. Nie żyje 13-letni chłopiec
Wypadek na autostradzie A4. Nie żyje 13-letni chłopiecPSP Tarnów
wideo 2/7
PSP TarnówWypadek na autostradzie A4. Nie żyje 13-letni chłopiec

Nie żyje 13-letni chłopiec, a trzy inne osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w pobliżu Tarnowa (woj. małopolskie). Jak informuje policja, kierowca busa - którym podróżowało sześcioro obywateli Ukrainy - podczas próby wyprzedzania najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, który następnie przewrócił się na jezdnię.

Do wypadku doszło w sobotę nad ranem za tarnowskim zjazdem z autostrady A4, na odcinku między Tarnowem a Dębicą. Jak poinformował aspirant sztabowy Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, busem jadącym w kierunku Rzeszowa podróżowało sześcioro obywateli Ukrainy.

- Kierowca tego pojazdu najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, kiedy wyprzedzał ciężarówkę, w wyniku czego bus przewrócił się na bok - relacjonuje Paweł Klimek.

W wypadku busa pod Tarnowem zginął 13-letni chłopiec. PSP Tarnów

Jak informuje policja, kierowca wyprzedzanego tira, gdy zobaczył, co stało się na drodze, gwałtownie zahamował. Wtedy doszło do kolizji. - Wszystko wskazuje na to, że kierowca jadącego z tyłu auta nie zdążył wyhamować, uderzył w ciężarówkę, a następnie w barierki autostradowe - przekazuje Klimek.

DLACZEGO TO NA POLSKICH DROGACH CODZIENNIE GINIE 7 OSÓB? OGLĄDAJ W TVN24 GO >>> 

Straż pożarna: bus przygniótł chłopca, 13-latek zmarł

W wypadku busa zginął 13-letni chłopiec, a trzy osoby - kobieta, jej sześcioletnie dziecko i mężczyzna - zostały ranne.

- Gdy strażacy przybyli na miejsce bus leżał na boku, a 13-letni chłopiec leżał przygnieciony, zginął na miejscu - mówi młodszy brygadier Marcin Opioła, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Jak dodaje, kobiecie, jej sześcioletniemu dziecku i rannemu mężczyźnie ratownicy udzielili wsparcia psychicznego. Te trzy osoby zostały zabrane do szpitala.

Busem podróżowało łącznie sześć osób. PSP Tarnów

Przyczyny wypadku na miejscu badała policja i prokurator. Autostrada w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PSP Tarnów

Pozostałe wiadomości