Ratownicy TOPR znaleźli w lawinisku dwa ciała. To prawdopodobnie zaginieni turyści

Poszukiwania turystów trwały od niedzieli
Poszukiwania turystów trwały od niedzieli
Źródło: Fakty TVN
Ratownicy znaleźli dwa ciała w lawinisku w rejonie Siklawy. - Na razie wydobyliśmy jedno ciało, drugie jest właśnie odkopywane. Dlatego nie mamy jeszcze stuprocentowej pewności, że to turyści, których szukaliśmy, ale prawdopodobnie tak właśnie jest – poinformował dyżurny ratownik TOPR.

Ratownicy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch turystów w sobotę około godziny 23, gdy ci nie stawili się w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów, do którego mieli dotrzeć. Poszukiwania rozpoczęły się w niedzielę około 5 rano.

W trakcie poszukiwań ratownicy brali pod uwagę, że mężczyźni zostali porwani przez lawinę.

W sobotę w Tatrach był drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko zejścia lawiny był silny wiatr i słońce. W innej lawinie w Tatrach Zachodnich zginęła 30-latka, a jej towarzyszka przebywa w ciężkim stanie w Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie.

TOPR zakończył poszukiwanie dwojga zaginionych mężczyzn

TOPR zakończył poszukiwanie dwojga zaginionych mężczyzn

Autor: wini / Źródło: TVN 24 Kraków / PAP

Czytaj także: