Pielgrzymi z całego świata zjeżdżają do Krakowa. Chcą powitać papieża

Pielgrzymi odwiedzili diecezje w całej Polsce, teraz kierują się do Krakowa
Pielgrzymi odwiedzili diecezje w całej Polsce, teraz kierują się do Krakowa
tvn24
Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wyruszyli do Krakowatvn24

W poniedziałek rano z diecezji w całej Polsce ruszyły pociągi i autokary z pielgrzymami. Wszyscy zmierzają do stolicy Małopolski na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z papieżem Franciszkiem. Zagraniczni goście są zachwyceni nie tylko gościnnością rodzin, które ich przyjęły, ale też jedzeniem i przyrodą.

- Przez cały Kraków przelewają się grupy ludzi z charakterystycznymi niebieskimi plecakami pielgrzymów i identyfikatorami. Jest, można powiedzieć, bardzo multikulturowo – mówił na antenie TVN24 Błażej Strzelczyk z Tygodnika Powszechnego.

Jak dodał publicysta, dziś Polsce bardzo potrzeba jest impreza, na którą przyjeżdżają ludzie z różnych stron świata. W poniedziałek rano zakończyły się spotkania pielgrzymów w diecezjach. Teraz zarówno Polacy, jak ich zagraniczni goście kierują się w stronę Krakowa.

- Owoce tych spotkań są takie, że ludzie z Boliwii, Brazylii i Argentyny nauczyli się jeść bigos i pierogi z mięsem, nauczyli się polskich słów i polskiej duchowości – zauważa Strzelczyk.

Pielgrzymi wyruszają z Łodzi Kaliskiej na południe
Pielgrzymi wyruszają z Łodzi Kaliskiej na południetvn24

Radosny tłum pod Szyndzielnią

Pielgrzymów ŚDM gościła m.in. diecezja bielsko-żywiecka. Ostatnim akordem było niedzielne spotkanie wszystkich grup w Bielsku-Białej. Tysiące młodych katolików z ponad 30 krajów razem modliło się i bawiło. W poniedziałek rano wyjechali z Beskidów do Krakowa.

Pielgrzymi w tej diecezji zawładnęli terenami przy hali sportowej u stóp górującej nad miastem Szyndzielni. Nad barwnym, radosnym, tańczącym i śpiewającym tłumem powiewały dziesiątki flag narodowych, m.in. z krajów tak nieodległych, jak Słowacja, Niemcy, czy Ukraina, ale również tak egzotycznych, jak Meksyk, Kolumbia, czy Tajwan.

„To po prostu piękne”

Wśród pielgrzymów byli młodzi katolicy ze wschodu Ukrainy. Weronika mieszka w Chersoniu. - Wszystko to zapamiętam na całe życie. Podobają mi się góry, przyroda i ludzie. Tu jest tak dużo dobrych ludzi. Jestem pod wrażeniem jedności i bliskości rodzin. Zostaliśmy przyjęci z wielką życzliwością. Jesteśmy cztery dni, a czuję jakby to było znacznie dłużej. To zasługa rodzinnej atmosfery, dobra i miłości – powiedziała.

Wśród pielgrzymów był też kapucyn, ojciec Francesco z Włoch. To pierwsze ŚDM, w których uczestniczy. - To wspaniałe doświadczenie. Jestem niezwykle podekscytowany. Tak wielu młodych, szczęśliwych ludzi. To po prostu piękne – mówił. Wraz z nim przyjechał ojciec Italo, również kapucyn. Dla niego to już czwarte ŚDM, choć pierwsze jako zakonnika, - Jestem wdzięczny Bogu, że mogę zobaczyć taką twarz Kościoła. Ona jest młoda, szczęśliwa i pełna pokoju. Czuć tutaj radość wynikającą z tego, że możemy wspólnie być razem, działać, odkrywać różnice między nami – powiedział.

Łącznie w Dniach w Diecezji, które były przygotowaniem do ŚDM, uczestniczyło ich ok. 5,7 tys. z 30 krajów, głównie z Francji i Włoch, ale także z Rosji, Botswany, Filipin, Hong-Kongu, Kanady, Malezji, Tajwanu, Brazylii, Namibii, Indonezji, Timoru Wschodniego, Kenii i Tanzanii. Gościnę w większości znaleźli u rodzin.

Chętnie zostaliby w Szczecinie

Specjalny pociąg z pielgrzymami z kraju i zagranicy wyruszył w poniedziałek krótko po północy ze Szczecina. Na dworcu pielgrzymów żegnali licznie zgromadzeni szczecinianie.

Młodzi pielgrzymi tworzyli na szczecińskim Dworcu Głównym głośne i kolorowe grupy. Wśród zagranicznych gości najgłośniejsi bodaj byli Meksykanie, którzy głośno skandowali „Polska” i odśpiewali m.in. polskie piosenki, na co Polacy odpowiadali „Mexico”. Nie zabrakło także wspólnych fotografii.

Zagranicznych pielgrzymów na dworzec licznie odprowadziły rodziny, które gościły młodzież przez kilka ostatnich dni pobytu w mieście. Kiedy pociąg ruszał, pielgrzymi głośno wiwatowali i powiewali flagami Meksyku, Izraela i Polski.

- W Szczecinie było fantastycznie, byłoby idealnie gdybyśmy mogli zostać tu dłużej – powiedział na dworcu ksiądz Piotr Żelazko, który przyjechał z grupą pielgrzymów z Izraela. - Rodziny, u których gościliśmy i dzieciaki z Izraela zżyły się przez ten czas ze sobą, była niesamowicie ciepła atmosfera – dodał Żelazko.

Sylvii z Zambii smakowały pierogi

Blisko tysiąc zagranicznych pielgrzymów oraz wolontariuszy ŚDM wyjechało też specjalnym pociągiem z Białegostoku.

W sumie do Białegostoku na Dni w Diecezji przyjechało ok. 770 osób z 17 krajów, m.in. z Włoch, Rwandy, Zambii, Rosji, Białorusi, Kuby i Argentyny. Przyjęcie pielgrzymów, a także ich pobyt organizowało Centrum ŚDM Betania w Archidiecezji Białostockiej, z którym współpracuje ponad 600 wolontariuszy.

W poniedziałek rano z dworca kolejowego w Białymstoku odjechał specjalny pociąg z pielgrzymami, wolontariuszami i mieszkańcami. Do Krakowa ma przyjechać ok. godz. 16. Przed odjazdem nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów.

- Był to piękny czas, który mogliśmy spędzić z ludźmi z tak wielu krajów, modlić się z nimi, pokazać im region, a co najważniejsze - przygotować ich do Światowych Dni Młodzieży - podsumował koordynator ŚDM w Białymstoku ks. Rafał Arciszewski. Jego zdaniem, najważniejszymi momentami było spotkanie w Sokółce, gdzie pielgrzymi mogli poznać historię "cudu eucharystycznego" oraz spotkanie w Świętej Wodzie, gdzie na górze krzyży stanął krzyż na pamiątkę ŚDM.

Sylvia z Zambii w rozmowie z wyrażała radość, że mogła przyjechać do Białegostoku na ten czas. Zapamięta spotkanie w Świętej Wodzie, bo - jak dodała - to jest "miejsce dobrej mocy". Zapamięta też jedzenie, w szczególności pierogi.

Z Białegostoku wyjedzie dziś około 500 pielgrzymów i wolontariuszy
Z Białegostoku wyjedzie dziś około 500 pielgrzymów i wolontariuszytvn24

Program Światowych Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Łącznie zarejestrowało się 356 tys. 294 pielgrzymów ze 187 krajów. Organizatorzy spodziewają się jednak, że wiele osób zdecyduje się na przyjazd do Krakowa spontanicznie, być może nawet w ostatniej chwili i na mszy świętej 31 lipca w Campusie Misericordiae w Brzegach może być 1,5 mln ludzi.

O godzinie 16 w środę na lotnisku w Balicach wyląduje papież Franciszek. Po ceremonii powitania hierarcha odwiedzi Wawel, spotka się tez z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem papież pojawi się w oknie papieskim, gdzie przywita się z wiernymi.

W czwartek papież Franciszek odwiedzi klasztor sióstr Prezentek i klasztor Jasnogórski. Na Błonia, gdzie zostanie powitany przez młodzież, Franciszek uda się tramwajem.

Następnego dnia papież odwiedzi obozy koncentracyjne Auschwitz-Birkenau, a także Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Wieczorem będzie uczestniczył w Drodze Krzyżowej, na zakończenie której wygłosi krótkie przemówienie.

Do Sanktuariom Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Franciszek zawita w sobotę. Wtedy też papież wyspowiada pięciu młodych ludzi w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim. Następnie Ojciec Święty zje obiad z Kardynałem Arcybiskupem Krakowskim, z tłumaczem i 12 przedstawicielami młodzieży z różnych krajów: jednym chłopcem i jedną dziewczyną z każdego kontynentu, oraz z chłopcem i dziewczyną z Polski.

W nocy z soboty na niedzielę Franciszek wraz z wiernymi będzie czuwał na Campus Misericordiae, gdzie w niedzielę rano odprawi Mszę Posłania – najważniejsze wydarzenie ŚDM. Tego samego dnia wieczorem Ojciec Święty zakończy wizytę w Polsce.

Autor: wini / Źródło: PAP / TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

W australijskim stanie Wiktoria trwa walka z pożarem, który niemal tydzień temu wybuchł na terenie parku narodowego. W niedzielę płomienie ogarniały obszar 34 tysięcy hektarów i wciąż rozszerzały swój zasięg. Mieszkańcy miejscowości sąsiadujących z parkiem musieli opuścić swoje domy i nie wrócą do nich przed świętami.

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Musieli uciekać z domów przed świętami. "Ludzie nie są do końca pewni, co się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, The Guardian, ABC News, 9news.com.au

Premier Albanii Edi Rama zapowiedział wprowadzenie blokady na popularną aplikację TikTok - poinformował Reuters. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od stycznia 2025 roku. TikTok domaga się wyjaśnień od albańskich władz.

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Zapowiedź zakazu popularnej aplikacji. "Zablokujemy dla wszystkich"

Źródło:
Reuters

Członek Państwowej Komisji Wyborczej Ryszard Kalisz ujawnił w TVN24, że otrzymał e-mail z informacją, że przewodniczący PKW Sylwester Marciniak "zarządził tryb obiegowy podjęcia uchwał", wśród których ma się znajdować uchwała w sprawie sprawozdania finansowego komitetu wyborczego PiS. Kalisz zgodził się, że jest to próba podjęcia uchwały "tylnymi drzwiami" przez przewodniczącego PKW. Sprawę komentowali politycy PSL, KO, a także szefowa kancelarii prezydenta.

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

PKW "najwyraźniej chce dopchnąć kolanem możliwość finansowania Prawa i Sprawiedliwości"

Źródło:
TVN24

Samolot z dziesięcioma osobami na pokładzie rozbił się i uderzył w sklep w centrum turystycznej miejscowości Gramado na południu Brazylii. Jak podały władze, nikt z pasażerów nie przeżył.

Samolot spadł na sklep

Samolot spadł na sklep

Źródło:
Reuters

Wielu zagranicznych internautów zachwyciła znajdująca się w Polsce świecąca w ciemności ścieżka rowerowa, na której w nocy jakoby widać odwzorowane gwiazdy i gwiazdozbiory. Jak się okazuje, w kraju mamy takiego rodzaju drogę dla rowerów, ale nie wygląda tak spektakularnie.

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Świecąca w ciemności ścieżka rowerowa w Polsce? Prawdziwa tak nie wygląda

Źródło:
Konkret24

Zaparkował na torach tramwajowych i - jak ustalili strażnicy miejscy - poszedł prawdopodobnie na pobliski bazar. Tramwaje nie mogły przejechać swoją trasą, co doprowadziło do paraliżu komunikacyjnego. Kiedy po ponad pół godzinie kierowca wrócił do auta, czekały tam już służby. Mężczyzna dostał trzy tysiące złotych mandatu, którego nie przyjął.

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Zaparkował na torach tramwajowych. "Doprowadził do paraliżu komunikacyjnego"

Źródło:
TVN24

W poniedziałek oddamy do użytku odcinek drogi ekspresowej S7, dzięki czemu Warszawa i Kraków uzyskają bezpośrednie połączenie - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Podróż między miastami ma trwać około 2,5 godziny, czyli prawie o połowę krócej niż gdy jeżdżono starą krajową "siódemką" przez Radom i Kielce.

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Odejście od XIX-wiecznego traktu. Podróż do stolicy niemal o połowę krótsza

Źródło:
PAP, GDDKiA

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. Niebezpieczne warunki panują w południowych regionach Polski. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Miejscami spadnie nawet 20 centymetrów śniegu. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Naukowcy z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowali innowacyjną szklarnię, a w zasadzie cieplarnię bąbelkową, która zapewni wzrost plonu i pomoże zmniejszyć ilość wykorzystanej energii. W hodowli owoców i warzyw pomóc ma piana z mydła.

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Owoce i warzywa w... bańkach mydlanych. Innowacyjne rozwiązanie poznańskich naukowców

Źródło:
tvn24.pl

NASA opublikowała animację, na której największa góra lodowa świata wyrwała się z wodnego wiru i zaczęła dryfować po oceanie. A23a przez wiele miesięcy tkwiła w jednym miejscu, nie mogąc ruszyć się dalej. Naukowcy wciąż do końca nie wiedzą, co sprawiło, że ogromna bryła lodu wydostała się z pułapki.

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Największa góra lodowa świata wyrywa się z pułapki. Nagranie

Źródło:
NASA Earth Observatory, BAS, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie po raz pierwszy realizuje skrupulatnie politykę Władimira Putina w Unii Europejskiej, ponieważ uderza w fundamenty wspólnoty - ocenił w "Kawie na ławę" w TVN24 europoseł PSL Krzysztof Hetman, komentując kwestię azylu politycznego dla posła PiS Marcina Romanowskiego. Europoseł Konfederacji Stanisław Tyszka mówił, o "zdziecinnieniu polskiej polityki, która sprowadza się do relacji interpersonalnych w tym przypadku między Tuskiem a Orbanem, którzy byli kiedyś kumplami, pokłócili się w tym momencie i robią sobie na złość".

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

"Romanowski może być kartą przetargową" w negocjacjach Orbana z Komisją Europejską

Źródło:
TVN24, PAP

Co najmniej 94 osoby zginęły w wyniku przejścia cyklonu Chido przez Mozambik. Do poważnych szkód doszło w targanej konfliktem wewnętrznym prowincji Cabo Delgado, gdzie żywioł dotknął ponad 90 tysięcy najmłodszych. W gruzy obróciły się tam całe miejscowości.

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

"Całe wsie obróciły się w gruzy". Zginęło prawie 100 osób

Źródło:
PAP, UNICEF

Sprawca piątkowego ataku w Magdeburgu, w wyniku którego zginęło pięć osób, a ponad 200 zostało rannych, został oskarżony o popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa - poinformowała w niedzielę niemiecka policja. Niemiecki Federalny Urząd do spraw Migracji i Uchodźców przekazał, że otrzymał ostrzeżenie o pochodzącym z Arabii Saudyjskiej mężczyźnie już pod koniec lata 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wyniku zamachu zginął 9-letni chłopiec oraz cztery kobiety w wieku od 45 do 75 lat.

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Ostrzeżenie otrzymali półtora roku temu. W piątek zabił pięć osób

Źródło:
PAP, Reuters

Posłanka Magdalena Filiks z KO napisała, że "w Szczecinie i w Gdańsku i wielu innych miejscach doszło w ostatnich latach do takich sytuacji" jak w piątek w Magdeburgu, gdzie w wyniku zamachu i wjechanie autem w tłum zginęło pięć osób, a rannych zostało ponad 200. Tyle że, wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku miały zupełnie inny charakter.

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Filiks: wydarzenia w Szczecinie i Gdańsku jak zamach w Magdeburgu. Nie można porównywać

Źródło:
Konkret24

Niezwykle ciepła grudniowa aura właśnie dobiegła końca. Czego możemy się spodziewać w święta Bożego Narodzenia i w sylwestra? Sprawdź długoterminową prognozę temperatury na 16 dni, przygotowaną przez prezentera i synoptyka tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Pogoda na 16 dni: będzie zimniej niż ostatnio

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sieć Action poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla dzieci Nuagé oraz zestawu do karmienia lalek. Jak zaapelowano w komunikacie, "w przypadku zakupu wskazanych artykułów należy natychmiast zaprzestać ich używania i zwrócić do sklepu".

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Duża sieć wycofuje dwa produkty

Źródło:
tvn24.pl

Agencja Reutera opublikowała nagranie, pokazujące moment uderzenia drona w 37-piętrowy wieżowiec w rosyjskim Kazaniu. Wideo pochodzi z portali społecznościowych. Według strony ukraińskiej, bezzałogowiec uderzył w budynek w wyniku działania rosyjskiego systemu walki radioelektronicznej i obrony powietrznej.

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Dron uderza w wieżowiec. W Kazaniu "zatrzęsły się żyrandole"

Źródło:
NV, Tatar-Inform, Kommiersant, tvn24.pl

75-letni mężczyzna strzelił z broni do znajomej siedzącej w aucie na jednej z ulic Przemyśla (woj. podkarpackie). Kobieta z raną postrzałową głowy trafiła do szpitala. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa.

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

75-latek strzelił do znajomej siedzącej w aucie, trafił ją w głowę

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Przez pół wieku przepisy chroniły wilki na naszym kontynencie, teraz znów będzie można do nich strzelać. Ale póki co - nie w Polsce. Komisja Europejska uchyliła wprawdzie furtkę do polowań na wilki, ale polski rząd deklaruje, że nie zamierza na razie z niej korzystać. Na ten moment więc wilk pozostaje w naszym kraju zwierzęciem pod ścisłą ochroną.

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

"Kraje zachodnie deklarowały ścisłą ochronę wilków, teraz chcą je zabijać. Nie powinniśmy im tego ułatwiać"

Źródło:
tvn24.pl

Przeniósł nie tylko stolicę z Krakowa do Warszawy, ale też stolicę Puszczy Białowieskiej ze starej do nowej Białowieży. Mowa o królu Zygmuncie III Wazie, który wybudował zapomniany dziś dwór myśliwski, po którym jedyną pamiątką są rosnące w jego miejscu dęby. Archeolodzy odkryli właśnie XVI-, XVII- i XVIII-wieczne cegły, które były częścią fundamentów jednego z budynków wchodzących w skład założenia dworskiego.  

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Gomułka bał się, że Sowieci zabiorą ten kawałek Polski. Tajemnica dębów odkryta w Białowieży

Źródło:
tvn24.pl
Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Nie ma demokracji bez czytania. To w języku znajdziemy odtrutkę na populizm

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Problemy z kręgosłupem wśród dzieci podzieliłbym na dwie grupy. Z jednej strony mówimy o nieprawidłowej pozycji, przebywaniu przez długi czas przed komputerem, nabywaniu wad postawy. Z drugiej mamy niemałą grupę osób, które zgłaszają się z dolegliwościami bólowymi, co może wiązać się z nieprawidłowym ruchem, z jego nadmiarem - mówił w TVN24 lekarz Łukasz Antolak, specjalista ortopedii i traumatologii kręgosłupa. Wskazał, że "zdarza się, że dochodzi do złamania zmęczeniowego kręgu".

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

"Mamy epidemię problemów z kręgosłupem, również u dzieci"

Źródło:
TVN24

23-centymetrowy żelazny grot z czasów wpływów rzymskich odkryli członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" w lasach pod Baligrodem w Bieszczadach. Niebawem będzie można go oglądać na wystawie w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Sensacyjne odkrycie. Rzymski grot znaleziony w bieszczadzkich lasach

Źródło:
RDLP w Krośnie

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią miejscami spadł słaby śnieg. Biało zrobiło się w niedzielę na wschodzie Mazowsza. Zdjęcia lekko zaśnieżonego krajobrazu otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

"Trzeba przyznać, że dotrzymała terminu". Śnieg na Mazowszu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl