TVN24 | Kraków

"Złożył małoletniej propozycję obcowania płciowego". Akt oskarżenia przeciwko księdzu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP / TVN24 Kraków
Działania państwa w sprawie pedofilii w kościele (wideo archiwalne)
Działania państwa w sprawie pedofilii w kościele (wideo archiwalne)TVN24
wideo 2/8
TVN24Działania państwa w sprawie pedofilii w kościele (wideo archiwalne)

Miał przez internet kontaktować się z dziewczynką i proponować jej seks. Oskarżony 32-latek był wikarym jednej z oświęcimskich parafii.

Szymon C. ma 32 lata, a dziewczynka, którą miał nagabywać przez internet, mniej niż 15. Prokuratura nie podaje jej dokładnego wieku. - Zawiadomienie złożył na początku lutego ojciec małoletniej. Poinformował prokuraturę, że dorosły mężczyzna za pośrednictwem sieci teleinformatycznej złożył propozycję obcowania płciowego – informował w lutym Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu (Małopolska).

Zakaz kontaktów z dziećmi

W poniedziałek do sądu w Oświęcimiu trafił akt oskarżenia przeciwko C. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. Ma zakaz kontaktowania się z małoletnią. Nie wolno mu również podejmować czynności związanych z wychowaniem dzieci. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Pod koniec lutego lokalny portal internetowy faktyoswiecim.pl podał, że podejrzany jest osobą duchowną. Tę informację potwierdza prokuratura. – Była to osoba duchowna, nie potrafię powiedzieć, czy jest nią nadal – zaznacza Słomka.

C. był katechetą w jednej z oświęcimskich szkół podstawowych. Krótko potem diecezja bielsko-żywiecka podała, że mężczyzna "został zwolniony z parafii w Oświęcimiu oraz odsunięty od pracy duszpasterskiej i kontaktów z dziećmi". Pozostawał w odosobnieniu. 

Autor:wini

Źródło: PAP / TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości