Najgroźniejsi przestępcy z Polski. Szukają ich międzynarodowe służby

eumostwanted.eu, interpol.intPrzestępcy z Polski poszukiwani w Europie

24 Polaków jest na listach najgroźniejszych przestępców. Listy przygotowują międzynarodowe organy ścigania. Kryminaliści trafiający na listę odpowiadają m.in. za morderstwa, rozboje czy przemyt. W poniedziałek, dzięki pomocy Scotland Yardu, udało się zatrzymać chuligana, który od czterech lat widniał na liście najbardziej niebezpiecznych przestępców z Europy Wschodniej.

W poniedziałek w Londynie policjanci zatrzymali poszukiwanego od lat Pawła Ch., związanego z chuligańskim środowiskiem skupionym wokół jednego z podkarpackich klubów.

Mężczyzna został wcześniej skazany za pobicia i rozboje. Od czterech lat widniał na liście najbardziej poszukiwanych przestępców z Europy Wschodniej.

Ścigani za morderstwa, pobicia, rozboje

To nie jedyny Polak, którego poszukiwały organy ścigania z zagranicy. Na liście najbardziej poszukiwanych przestępców przygotowanej przez Europol, policyjną agencję Unii Europejskiej, widnieje dwóch Polaków. Jednym z nich jest Grzegorz Zgrzebnicki, ścigany za morderstwo i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ma 30 lat.

Kolejny ścigany przez Europol to 46-letni Rafał Czerwoniec. Mężczyzna miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej. Nie stawił się przed sądem.

Zgrzebnicki jest ścigany za morderstwo i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu | https://eumostwanted.eu/

Wykaz przygotowany został w ramach projektu ENFAST, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie Unii Europejskiej poprzez usprawnienie wykrywania i zatrzymywania przestępców poszukiwanych na świecie.

Mężczyzna miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej | https://eumostwanted.eu

Dwaj Polacy są wśród 63 nazwiska widniejących na liście.

Wśród poszukiwanych kobiety

Dłuższy jest spis przygotowany przez Interpol - międzynarodową organizację policji. Liczy 22 osoby z Polski.

Wśród nich jest pochodzący z Krakowa 25-letni Wojciech Lesiak, poszukiwany za morderstwo i pobicie.

Lista poszukiwanych Polaków przygotowana przezInterpol liczy 22 osoby. | https://www.interpol.int

Na liście znajdziemy też dwie kobiety. 39-letnia Sylwia Sulecka jest poszukiwana za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe. 37-letnia Agnieszka Niemiec ma odpowiadać za przemyt narkotyków.

Cała lista Interpolu liczy 115 osób.

Zobacz też : Poszukiwano ich w 190 krajach. Narkotykowi przestępcy wpadli dopiero w Polsce

Autor: mmw/mś / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: eumostwanted.eu, interpol.int

Pozostałe wiadomości