TVN24 | Kraków

Pożar sauny w Szaflarach. Ranne dwie osoby

TVN24 | Kraków

Autor:
asty\mtom
Źródło:
TVN24
Pożar sauny w Szaflarach
TVN24Pożar sauny w Szaflarach

W małopolskich Szaflarach doszło do pożaru w kompleksie basenów termalnych. Strażacy ustalili, że prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria centrali systemu wentylacji w budynku sauny. Z objawami zatrucia do szpitala przetransportowano dwie osoby.

Do pożaru sauny doszło we wtorek przed godziną 17. Na miejsce zdarzenia przybyło dziewięć zastępów straży pożarnej – dwa Państwowej Straży Pożarnej i siedem Ochotniczej Straży Pożarnej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

– Było podejrzenie, że w budynku może znajdować się wiele osób, ale okazało się po dojeździe, że sauna była nieczynna – poinformował st. kpt. Rafał Urbaniak dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej z Nowego Targu. - Podjęliśmy próbę gaszenia i ewakuacji ludzi znajdujących się ewentualnie w obiekcie – dodał.

Pożar sauny w SzaflarachTVN24

Dwie osoby ranne w pożarze sauny w Szaflarach

Przedstawiciel straży pożarnej wyjaśnił, że poszkodowani są pracownicy sauny, którzy w czasie pożaru szukali innych osób. - Trzech ratowników przeszukiwało pomieszczenia. Dwie osoby ucierpiały. Jeden w cięższym stanie, był podtruty, chwilowo utracił przytomność. Drugi trochę lżej ranny – przekazał st. kpt. Rafał Urbaniak. Obie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

– Po ugaszeniu pożaru okazało się, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru była awaria centrali systemu wentylacji w budynku sauny – dodał. Strażacy sprawdzili pobliskie budynki urządzeniami pomiarowymi i w związku z nie stwierdzeniem żadnych zagrożeń, zezwolili na ich dalsze użytkowanie.

Autor:asty\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości