TVN24 | Kraków

Łoś spacerował po krakowskim osiedlu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini,
dk/
tam
Źródło:
Kontakt24
Łoś przechadzał się po krakowskim osiedlu
Łoś przechadzał się po krakowskim osiedluWoytek/Kontakt24
wideo 2/5
Woytek/Kontakt24Łoś przechadzał się po krakowskim osiedlu

Po osiedlu domków jednorodzinnych na krakowskich Klinach chodził łoś. Mieszkańcy obserwowali go z odległości kilkudziesięciu metrów. Jak przypuszczają, zwierzę przyszło z pobliskiego lasu.

Informację o niecodziennym gościu na ulicy Trockiego dostaliśmy na Kontakt24 od jednego z mieszkańców. Mężczyzna nagrał zwierzę spacerujące po osiedlu domków jednorodzinnych. Na filmie widać, jak duży łoś przemierza wysoką trawę i spokojnym krokiem idzie dalej. - Pierwszy raz w tym miejscu widziałem łosia i to takiego dużego, że było to dużym szokiem dla nas wszystkich. Spotykamy tu mniejsze zwierzęta, na przykład dziki, ale łosia i to takiego wielkiego to pierwszy raz - relacjonował pan Wojciech, autor nagrania.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Łoś zachował spokój

Mężczyzna zaznaczył, że dostrzegł zwierzę, gdy stał na drodze. - Mieliśmy z sąsiadami spotkanie na drodze dotyczące spraw gospodarczych i patrzę, a tu coś idzie przez krzaki. I zobaczyłem łosia - powiedział. Reporter24 podkreślił, że zwierzę zachowywało się spokojnie. - Stałem na drodze, on był może 20-30 metrów ode mnie. Nie podchodziłem za blisko, bo to duże zwierzę, nie chciałem, żeby się spłoszyło. Potem z sąsiadami oglądaliśmy nagranie, potraktowaliśmy tę sytuację z uśmiechem. Łoś był spokojny, nie zachowywał się agresywnie - opowiadał mężczyzna, Jak dodał, łoś mógł przyjść z okolicznego lasu. - To jest osiedle przy obwodnicy miasta, od strony wewnętrznej. Dookoła są tereny leśne, są Lasy Tynieckie, dalej Las Wolski i tereny zielone. Ale łoś w Krakowie to dość rzadkie zjawisko - mówił.

Autor:wini, dk/ tam

Źródło: Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Woytek/Kontakt24

Pozostałe wiadomości