TVN24 | Kraków

Dwie dwulatki wypadły z okna na piątym piętrze

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Dzieci wypadły z okna na piątym piętrze
Dzieci wypadły z okna na piątym piętrzeTVn24
wideo 2/9
TVn24Dzieci wypadły z okna na piątym piętrze

Dwie dwuletnie dziewczynki wypadły z okna na piątym piętrze bloku w Krakowie. Zostały przewiezione do szpitala. Pierwsze informacje o zdarzeniu oraz nagranie ze startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak ustaliła policja, dziewczynki przebywały pod opieką mamy, która była zajęta czynnościami domowymi. Nie wiadomo, jak znalazły się w oknie. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował jedno z rannych dzieci do szpitala.

Dwoje dzieci wypadło z okna w Krakowie
Dwoje dzieci wypadło z okna w KrakowieDwoje dzieci wypadło z okna w Krakowiekasia_dlugoszs3nc/ Kontakt 24

- Dzieci przytomne zostały przewiezione do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, jedna karetką, druga śmigłowcem – powiedziała Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Katarzyna Pokorna-Hryniszyn przekazała, że "stan dziewczynek jest ciężki, ale stabilny". - Są wydolne oddechowo i krążeniowo, obydwie przebywają na intensywnej terapii - dodała.

Jak podała rzeczniczka szpitala, jedna z nich ma złamane obie kości udowe oraz kość przedramienia, zaś druga złamaną kość udową i piszczelową. Lekarze stwierdzili też u dziewczynek stłuczenia narządów wewnętrznych. Po upływie pierwszej doby będą mogli powiedzieć więcej o stanie zdrowia bliźniaczek i rokowaniach, co do niego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Rzecznik policji o dwóch dwuletnich dziewczynkach, które wypadły z okna na piątym piętrze bloku w Krakowie
Rzecznik policji o dwóch dwuletnich dziewczynkach, które wypadły z okna na piątym piętrze bloku w KrakowieTVN24

Dzieci wypadły z okna

Pierwszą informację o zdarzeniu oraz nagranie ze startu śmigłowca LPR otrzymaliśmy na Kontakt 24. Potwierdził ją kapitan Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

- Około godziny 12.45 dostaliśmy zgłoszenie o tym, że dwójka dzieci wypadła z okna budynku przy ulicy Marchołta. Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na asyście i przygotowaniu miejsca do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dwójka poszkodowanych została zabrana do szpitala, nie mam informacji, w jakim stanie były te dzieci - powiedział oficer prasowy.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości