Zakazy stadionowe po awanturze na meczu w Kielcach

Starcie pseudokibiców w Kielcach
Awantura po meczu Korony Kielce i Radomiaka, 11.03.2023
Źródło: tvn24

Zakazy stadionowe i grzywny zastosował sąd wobec trzech mężczyzn zatrzymanych podczas sobotniego meczu Korony Kielce z Radomiakiem Radom – poinformowała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowa kieleckiej policji. To spotkanie było dwukrotnie przerywane, interweniowała policja, siedem osób zostało zatrzymanych.

Z powodu eskalacji napięcia wśród pseudokibiców w kieleckiej Suzuki Arenie sobotni mecz Korony Kielce i Radomiaka był dwukrotnie przerywany. Doszło do awantury, podczas której między innymi dwa razy spalone zostały barwy klubowe Korony.

Zatrzymania po burdzie stadionowej w Kielcach

Do kulminacji sporu doszło na kilka minut przed kończącym mecz gwizdkiem. W 89. minucie spotkania pseudokibice odpalili race, a dodatkowo jedni z nich podpalili koszulki i szaliki gospodarzy, co zaogniło sytuację. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci. Oddziały prewencji interweniowały na stadionie na wniosek organizatora spotkania.

Czytaj też: Wyrok wobec pseudokibiców utrzymany. "Maślak" skazany na 15 lat więzienia

- Była potrzeba, aby dwukrotnie przerywać spotkanie ze względu na duże zadymienie. Pod koniec meczu pomiędzy pseudokibicami obu drużyn doszło do napięć - powiedziała Perkowska-Kiepas.

Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób, które brały udział w starciu pseudokibiców obu drużyn. To osoby w wieku od 23 do 54 lat - pięciu pseudokibiców Radomiaka i dwóch kiboli Korony. - Dodatkowo przy jednym z pseudokibiców kieleckiej drużyny policjanci ujawnili około pięciu gramów białego proszku, który wstępnie został zidentyfikowany jako amfetamina - dodała rzeczniczka.

Dwuletnie zakazy stadionowe

- Trzech z zatrzymanych mężczyzn odpowiadało przed sądem w niedzielę w trybie przyspieszonym, za to, że uniemożliwiali weryfikację osób odpalających materiały pirotechniczne podczas meczu. Sąd zastosował wobec nich grzywny po dwa tysiące złotych i dwuletnie zakazy stadionowe. Muszą również pokryć koszty postępowania sądowego – przekazała w poniedziałek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowa kieleckiej policji.

Zaznaczyła, że pozostali mężczyźni odpowiedzą w trybie zwykłym. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, połączonego z zakazem przebywania w miejscu organizowania imprez masowych oraz poręczenia majątkowe. - Mężczyźni będą odpowiadać za posiadanie na stadionie materiałów pirotechnicznych, rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla innych uczestników i czynny udział w zbiegowisku - dodała.

W sobotnim meczu uczestniczyło ponad 10 tys. kibiców. Spotkanie zakończyło się wygraną Korony Kielce 2:1

Czytaj też: Jastrzębie-Zdrój. Gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami. Zatrzymania CBŚP

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: