Jastrzębie-Zdrój. Gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami. Zatrzymania CBŚP

Autor:
pqv/adso
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Policyjne zatrzymania wśród jastrzębskich pseudokibiców
Policyjne zatrzymania wśród jastrzębskich pseudokibiców
CBŚP
CBŚPPolicyjne zatrzymania wśród jastrzębskich pseudokibiców

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali pięć osób w śledztwie dotyczącym gangu powiązanego z jastrzębskimi pseudokibicami. Gang rozprowadzał narkotyki na Śląsku, głównie substancję psychoaktywną Alfa PiHP.

W całej sprawie występuje już 25 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 70 zarzutów. Śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych warte prawie 1,5 mln zł. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak przekazało CBŚP w komunikacie, w ostatnim czasie funkcjonariusze śląskiego CBŚP, we współpracy z policjantami z Jastrzębia-Zdroju, przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Wrocławia, przeprowadzili działania, w trakcie których zatrzymali pięć osób w wieku 26-35 lat. Dodatkowo 21-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju doprowadzili do prokuratury na czynności z zakładu karnego.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli substancję chemiczną, przekazaną do specjalistycznych badań, a także dokumenty i sprzęt elektroniczny.

Usłyszeli zarzuty

Podejrzanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw narkotykowych, w tym także wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków psychoaktywnych.

Jednemu z podejrzanych, 32-letniemu mężczyźnie, prokurator przedstawił zarzut kierowania groźby pobicia wobec kobiety. Podejrzany zagroził połamaniem nóg pałką teleskopową, jeśli pokrzywdzona nie będzie rozprowadzać narkotyków dla grupy przestępczej. Ponadto zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb wobec mężczyzny w celu wpłynięcia na treść składanych przez niego wyjaśnień. Mężczyzna miał kilkukrotnie grozić pokrzywdzonemu maczetą i kijem bejsbolowym, chcąc zmusić go do fałszywego zeznania, że dotychczasowe wyjaśnienia w tym postępowaniu zostały wymuszone na nim przez funkcjonariuszy CBŚP.

Wobec pięciu podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W całym śledztwie, które jest prowadzone od zeszłego roku, występuje już 25 podejrzanych, którzy usłyszeli ponad 70 zarzutów. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych w postaci nieruchomości, samochodów i pieniędzy o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv/adso

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości