Nie żyje pięć osób, w tym dwoje nastolatków. Kierowca jechał po alkoholu i narkotykach, usłyszał zarzuty

Autor:
ms/tok
Źródło:
PAP
Boksycka. Tragiczny wypadek pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Zabici i ranni
Boksycka. Tragiczny wypadek pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Zabici i ranniTVN24
wideo 2/4
TVN24Boksycka. Tragiczny wypadek pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Zabici i ranni

Zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 38-letni Piotr M., który w niedzielę w miejscowości Boksycka (woj. świętokrzyskie) doprowadził do czołowego zderzenia z inną osobówką. W wypadku zginęło pięć osób, w tym dwoje nastolatków. 38-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Do wypadku na drodze krajowej numer 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim doszło przed godziną 5 w niedzielę (28 maja). Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem punto, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 lat.

- Wskutek wypadku 38-latek z mercedesa i 16-latek z fiata zostali zabrani do szpitala. Natomiast trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu - przekazywała w poniedziałek rano podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.

Ofiary wypadku były ze sobą spokrewnione, byli to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego i opatowskiego. 38-letni kierowca mercedesa został zatrzymany w charakterze podejrzanego o spowodowanie wypadku.

Czytaj też: Tragiczny wypadek pod Ostrowcem Świętokrzyskim. Nie żyje pięć osób, w tym dwoje nastolatków

BoksyckaKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Policja: prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków

- Pod nadzorem prokuratora wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Przesłuchano też pierwszych świadków. Ustalono, że kierowca mercedesa prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Trwa przeprowadzanie sekcji zwłok ofiar wypadku - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Piotr M. usłyszał zarzuty, grozi mu do 12 lat więzienia

Prokurator w poniedziałek wieczorem przedstawił Piotrowi M. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr M. nie ustosunkował się do zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Tego samego dnia prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy - podkreślił Prokopowicz.

Dodał, że w dalszym toku śledztwa kompletowany będzie materiał dowodowy, przede wszystkim pozyskane zostaną ostateczne wyniki badań krwi pobranej od podejrzanego na zawartość alkoholu i narkotyków, a także opinia biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych w celu ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Piotrowi M. grozi do 12 lat więzienia

Czytaj też: Pijana wjechała w rowerzystkę z dzieckiem, kobieta nie przeżyła. Odpowiada za zabójstwo

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pozostałe wiadomości