Kraków

Kraków

Pociąg uderzył w samochód nauki jazdy, zginęła kursantka. Egzaminator zdążył uciec, a teraz ma stanąć przed sądem za sprowadzenie katastrofy. Jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpocznie się proces i za co ostatecznie będzie odpowiadał. Sąd zwrócił prokuraturze akt oskarżenia, a śledczy proszą, by zgłaszały się do nich inne osoby, które mogły zostać poszkodowane.

Razem z kolegą ciężko pobił żonę, wcześniej miał mówić, że "jedzie ją zabić". Prokuratura chciała wyroku za próbę zabójstwa, ale sąd pierwszej instancji skazał Pawła W. za pobicie. Sąd apelacyjny zmienił jednak wyrok i zakwalifikował sprawę jako usiłowanie zabójstwa. Mąż kobiety został skazany na jedenaście i pół roku, a jego kolega - na 9 lat więzienia.

- Chciałabym płakać, bo tylko łzami mogę oblać tę przeszłość - mówiła Batszewa Dagan, była więźniarka obozu, w swoim przemówieniu w trakcie głównych uroczystości upamiętniających 75. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. - Auschwitz tuptał, dreptał małymi kroczkami, zbliżał się, aż stało się to, co stało się tutaj - przestrzegał inny więzień obozu Marian Turski.