Kraków

Kraków

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu (Podkarpackie) uznał byłego proboszcza jednej z tamtejszych parafii Józefa G. winnym wykorzystywania seksualnego 12-letniego ministranta i nakłaniania go do składania fałszywych zeznań. Ksiądz został skazany na trzy lata więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Trzecia fala wciąż w natarciu. Liczba zakażonych koronawirusem niezmiennie wzrasta. Najwięcej chorych jest w województwie mazowieckim, pomorskim i śląskim. Wojewodowie szukają personelu do szpitali tymczasowych i uruchamiają kolejne łóżka covidowe. - Szpitale mogły odmrażać łóżka covidowe, ale pod jednym warunkiem, że w ciągu od 48 do 72 godzin w razie potrzeby będą mogły je przywrócić. Niestety ta pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna jest wyraźnym sygnałem do tego, że taka potrzeba występuje - mówi Alina Kucharzowska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

300 – o tyle w ciągu najbliższego tygodnia wzrośnie w Małopolsce liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19. Jak poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita, szpital tymczasowy na terenie hali EXPO nie zostanie jednak na razie otwarty.