Jej ciało leżało w kontenerze na śmieci, a potem na wysypisku. Śledczy wiedzą, kim była zmarła kobieta

Autor:
pk
Źródło:
tvn24.pl
Zwłoki kobiety na terenie sortowni odpadów. Śledztwo w sprawie zabójstwa
Zwłoki kobiety na terenie sortowni odpadów. Śledztwo w sprawie zabójstwaTVN24
wideo 2/4
TVN24Zwłoki kobiety na terenie sortowni odpadów. Śledztwo w sprawie zabójstwa

Prokuratura poinformowała, kim była kobieta, której ciało znaleziono kilka tygodni temu na wysypisku śmieci w Sobuczynie pod Częstochową (woj. śląskie). To 49-letnia mieszkanka Wielkopolski. Jej tożsamość poznano dzięki ustaleniom policji i badaniom DNA.

49-latka zginęła w połowie maja. Jak informowaliśmy na tvn24.pl, jej ciało znajdowało się w kontenerze z odpadami w Częstochowie, skąd zabrała ją śmieciarka. Kobieta prawdopodobnie jeszcze żyła, zanim trafiła na wysypisko odpadów, a zmarła prawdopodobnie w wyniku działania urządzenia do prasowania śmieci. Dotychczas nie było wiadomo, kim była ofiara.

Czytaj też: Nad rzeką znaleźli ciało zawinięte w materiał. Prokuratura wie, do kogo należały szczątki

Prokuratura: to 49-letnia mieszkanka województwa wielkopolskiego

- Dzięki badaniom identyfikacyjnym DNA ustalono tożsamość tej osoby, że to 49-letnia Monika G., mieszkanka miejscowości Turek w województwie wielkopolskim - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Prokurator dodał, że kobieta nie była poszukiwana, jej bliscy nie zgłosili zaginięcia. Policja wytypowała tę osobę dzięki pracy operacyjnej, badania DNA potwierdziły te ustalenia.

Ciało kobiety na terenie sortowni odpadówTVN24

Śledztwo w sprawie zabójstwa

Prokurator Tomasz Ozimek przekazał, że śledztwo prowadzone jest pod kątem zabójstwa i brane są pod uwagę dwie wersje. - Pierwsza zakładająca, że kobieta została pobita i wrzucona do kontenera na odpady i druga wersja zakładająca, że ta kobieta znalazła się w tym kontenerze z własnej woli - powiedział Ozimek. - W związku z ustaleniami biegłych z zakresu medycyny sądowej, przyjęto hipotezę, że kobieta jeszcze żyła, gdy znalazła się w śmieciarce, a jej śmierć nastąpiła wskutek działania prasy zgniatającej odpady - dodał prokurator. Policja prowadzi czynności, które mają na celu odtworzenie ostatnich dni i godzin życia 49-latki. - Chodzi głównie o to, gdzie kobieta przebywała, w jakim towarzystwie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Ciało kobiety znaleziono na wysypisku odpadów w Sobuczynie

Autor:pk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości