TVN24 | Katowice

Bank jest niewypłacalny. Jego była prezes aresztowana. Miała udzielać niekorzystnych kredytów

TVN24 | Katowice

Autor:
mag/
tam
Źródło:
TVN24 Katowice
Prezes banku miała udzielać niekorzystnych kredytów
Prezes banku miała udzielać niekorzystnych kredytówTVN24/ śląska policja
wideo 2/2
TVN24/ śląska policjaPrezes banku miała udzielać niekorzystne kredyty

Prokuratura zarzuca byłej prezes jednego z banków spółdzielczych na Śląsku wyrządzenie szkody w kwocie ponad 22 milionów złotych. Kobieta została aresztowana, grozi jej 10 lat więzienia.

Śledztwo przeciwko byłej prezes banku prowadzone przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy wojewódzkiej jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Sprawa dotyczy niegospodarności w jednym z banków spółdzielczych z województwa śląskiego.

OGLADAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Szkoda wynosi ponad 22 miliony złotych

- Ta kobieta poprzez dosyć ryzykowne operacje, między innymi udzielanie w ryzykowny sposób kredytów, naraziła bank, którym kierowała na potężne straty finansowe, bo sięgające prawie 23 milionów złotych - mowi Adama Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Szkoda majątkowa banku została oszacowana na nie mniej niż 22,7 miliona złotych. Jak informuje śląska policja, była prezes spowodowała niewypłacalność banku.

Była prezes sądu aresztowana
Była prezes sądu aresztowanaśląska policja

Kobieta została zatrzymana. W Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach usłyszała zarzuty między innymi wyrządzenia bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Sąd Rejonowy w Gliwicach uwzględnił wniosek śledczych i aresztował podejrzaną na trzy miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Śledczy nie informują, o który bank i z jakiej miejscowości chodzi. Nie informują też, co z klientami banku.

Autor:mag/ tam

Źródło: TVN24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości