Wrócili z wakacji, na lotnisku dowiedzieli się, że ich bagaże zostały na greckiej wyspie

Autor:
MAK,
dk/
tam
Źródło:
TVN24, Kontakt 24
Turyści wrócili z wakacji bez bagaży. O problemach dowiedzieli się na lotnisku
Turyści wrócili z wakacji bez bagaży. O problemach dowiedzieli się na lotniskuTVN24
wideo 2/3
TVN24Turyści wrócili z wakacji bez bagaży. O problemach dowiedzieli się na lotnisku

Turyści, którzy przylecieli z Zakynthos dowiedzieli się na lotnisku w Katowicach, że ich bagaże zostały na greckiej wyspie. - Informacja się wyświetliła, że przepraszają, ale żadnych bagaży (...) nie ma w luku bagażowym, nie doleciały - mówiła jedna z pasażerek. Problem dotyczył około 180 osób. Jak dowiedział się reporter TVN24, część z nich odzyskała już swoje walizki. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w piątek. Około 180 osób przyleciało z wyspy Zakynthos i dopiero na miejscu - w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach - dowiedzieli się, że przylecieli do Polski bez swoich bagaży. Pani Bożena z Bielska-Białej opowiedziała, że kiedy poszła po swoją walizkę, taśma nie ruszyła i w ten sposób dowiedziała się, że luk bagażowy samolotu był pusty.

- Informacja się wyświetliła, że przepraszają, ale żadnych bagaży (...) nie ma w luku bagażowym, nie doleciały - mówiła kobieta, która problem z brakującym bagażem zgłosiła na Kontakt 24.

"Przypadki niezwykle rzadkie"

Turyści musieli zgłosić się do wskazanego punktu na lotnisku, spisać swój bagaż i zgłosić jego brak. Jak relacjonowała pani Bożena, każdy musiał wypełnić druk. - Wszystkie 180 osób poszło do tego jednego okienka i zaczęliśmy wypełniać druk o zaginiony bagażu. Staliśmy tam chyba około czterech godzin. Wszyscy byli zdenerwowani - opisywała.

Według informacji reportera TVN24, część osób odzyskała już swoje walizki.

Czytaj też: Pas za krótki, temperatury zbyt wysokie. Turyści utknęli w Grecji

Nie udało nam się skontaktować z biurem podróży ani z przewoźnikiem, by zapytać o to, co stało się z bagażami pasażerów. - Rozmawiałem z osobami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie lotnisk w Polsce i nie tylko w Polsce. Mówią, że są to przypadki niezwykle rzadkie - relacjonował Jerzy Korczyński, reporter TVN24.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK, dk/ tam

Źródło: TVN24, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości