Problemy samolotu lecącego do Dortmundu. Musiał wrócić do Katowic

Autor:
jw,
FC/
tam
Źródło:
Kontakt 24, TVN24
Do zdarzenia doszło w Pyrzowicach
Do zdarzenia doszło w PyrzowicachGoogle Earth
wideo 2/8
Google EarthDo zdarzenia doszło w Pyrzowicach

Z powodu awarii samolot linii Wizz Air, lecący z Katowic do Dortmundu musiał zawrócić na śląskie lotnisko. Jak informuje rzecznik prasowy portu lotniczego, obyło się bez interwencji służb lotniska. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. Jak twierdzi internautka, samolot został zawrócony, ponieważ doszło do pożaru silnika. - Zięć był jednym z pasażerów tego samolotu, razem z nim leciało około 200 osób. Od stewardessy pasażerowie usłyszeli, że samolot ma problem z klimatyzacją i muszą zawrócić. Dopiero w Katowicach powiedziała im prawdę, że doszło do pożaru silnika - relacjonowała.

Samolot miał zostać zawrócony już gdy był na terenie Niemiec - przekazała internautka. Potwierdzają to dane z Flightradar24, z których wynika, że maszyna zawróciła będąc już na wysokości Berlina, czyli w połowie trasy.

Trasa przelotuFlightradar24.com

Rzecznik lotniska: pożaru nie było

Informacji o pożarze silnika nie potwierdza rzecznik katowickiego portu lotniczego. - Doszło do awarii samolotu linii Wizz Air z Katowic do Dortmundu - samolot został zawrócony, jednak nie było pożaru silnika, samolot wrócił z trasy bez interwencji służb lotniska i wylądował w Katowicach-Pyrzowicach - przekazał Piotr Adamczyk.

Czytaj też: Dreamliner zawrócony na lotnisko w Warszawie. To trzeci taki przypadek w ciągu tygodnia

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jw, FC/ tam

Źródło: Kontakt 24, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości