TVN24 | Katowice

"Gdzie przestępcy mogli ukryć narkotyki, a oko człowieka nie mogło ich dostrzec" była Kora i jej nos

TVN24 | Katowice

Autor:
tam/ks
Źródło:
śląska policja
Kora po 10 latach służby w policji przechodzi na emeryturę
Kora po 10 latach służby w policji przechodzi na emeryturęśląska policja
wideo 2/2
śląska policjaKora po 10 latach służby w policji przechodzi na emeryturę

Dla znajomych Kora, a w pracy Euforia, przez 10 lat pełniła służbę w śląskiej policji. Teraz owczarek niemiecki przechodzi na emeryturę. A spokojną starość ma spędzić w domu swojego wieloletniego przewodnika.

Kora, wspólnie ze swoim przewodnikiem Łukaszem Brzezińskim, pełniła służbę w wydziale prewencji katowickiej komendy. Jednak alarmowo wzywana była do służby na terenie całego województwa śląskiego. W pracy do poszukiwania narkotyków wykorzystywała swój nos. "Przez dekadę policyjny czworonóg podejmował setki przeszukań mieszkań, piwnic, domów, samochodów czy też hal w poszukiwaniu narkotyków. Wszędzie tam, gdzie przestępcy mogli ukryć narkotyki, a oko człowieka nie mogło ich dostrzec, niezawodny węch Kory okazywał się nieoceniony!" - czytamy w komunikacie śląskiej policji.

Kora po 10 latach służby w policji przechodzi na emeryturęśląska policja

Emerytura w domu, w którym spędziła niemal całe życie

W trakcie swojej kariery Kora wielokrotnie brała udział w Kynologicznych Mistrzostwach Policji. I to z sukcesami. W 2013 roku zajęła trzecie miejsce w kategorii psów wyszkolonych do wyszukiwania zapachów narkotyków. Korę znają też dzieci z katowickich przedszkoli i szkół, bo suczka od lat brała udział w profilaktycznym programie "Bezpieczny Maluch". "Kora, wspólnie z policjantami, odwiedzała przedszkola i szkoły, gdzie uczono najmłodszych jak bezpiecznie postępować z czworonogami, co należy zrobić, kiedy pies zaatakuje i jak takiego ataku należy unikać" - podkreśla śląska policja. Kora przez całą swoją służbę mieszkała w domu swojego przewodnika. I tu zostanie także na emeryturze.

Suczka emeryturę spędzi w domu swojego wieloletniego przewodnikaśląska policja
Kora na zasłużonej emeryturześląska policja

Autor:tam/ks

Źródło: śląska policja

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości