Wójt Jaworza zginął na Sardynii. Trwa dochodzenie, przesłuchano kilkanaście osób

Autor:
wini/tok
Źródło:
PAP
Wójt Jaworza wypadł z okna hotelu na Sardynii. Zginął na miejscu
Wójt Jaworza wypadł z okna hotelu na Sardynii. Zginął na miejscu
TVN24
TVN24Wójt Jaworza wypadł z okna hotelu na Sardynii. Zginął na miejscu

Już kilkanaście osób zostało przesłuchanych w prowadzonym przez bielską prokuraturę okręgową śledztwie w sprawie śmierci we Włoszech wójta Jaworza (woj. śląskie). Na razie postępowanie prowadzone jest "w sprawie" i prokuratura nie przewiduje, by miało się to zmienić.

O kilkunastu przesłuchanych świadkach poinformowała rzeczniczka prokuratury Agnieszka Michulec. Jak przekazała, to około połowy osób, których przesłuchanie planują śledczy.

- Na obecnym etapie prokurator nie ujawnia szczegółów poczynionych ustaleń. Postępowanie jest w fazie in rem (w sprawie - przy. red.) i aktualnie nie jest przewidywana zmiana w tym zakresie – oznajmiła prokurator Michulec.

Czytaj też: Kobieta wypadła podczas mycia okien, zmarła po przewiezieniu do szpitala

Agnieszka Michulec zaznaczyła, że prokuratura wkrótce wystąpi do strony włoskiej o udostępnienie przez nią materiałów zgromadzonych w postępowaniu prowadzonym na Sardynii, gdzie doszło do wypadku samorządowca. - Prokurator jest w trakcie opracowywania Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego – powiedziała.

Czytaj też: Wójt Jaworza zginął na Sardynii. Włoskie media informują o wynikach sekcji zwłok

Śmierć wójta Jaworza

Gmina Jaworze poinformowała, że pogrzeb tragicznie zmarłego Radosława Ostałkiewicza odbędzie się w piątek w kościele św. Franciszka w Wapienicy, dzielnicy Bielska-Białej.

44-letni wójt Jaworza, gminy sąsiadującej z Bielskiem-Białą, przebywał na Sardynii służbowo. Uczestniczył w wyjeździe studyjnym, w którym brali udział samorządowcy z powiatu bielskiego. Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy z 8 na 9 maja. Wypadł z okna pokoju na czwartym piętrze hotelu. Jak ustaliła miejscowa policja, siedział na parapecie i stracił równowagę. Drugi mężczyzna, który wówczas przebywał w pokoju, spał. Sprawę badają Włosi. Osobne śledztwo wszczęła też bielska prokuratura. Jest prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/tok

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock, Facebook/Gmina Jaworze

Pozostałe wiadomości