A1 w Gliwicach zwężona przez 3 tygodnie

TVN24 ArchiwumAutostrada A1

Od poniedziałku rozpoczną się prace na autostradzie A1 w Gliwicach, które wymuszą zwężenie jezdni w obu kierunkach. Utrudnienia dla kierowców mają potrwać około trzech tygodni.

Zwężone zostaną jezdnie w rejonie węzła z powstającym odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej. Utrudnienia mają potrwać niecały miesiąc, od popołudnia 30 września. Jak powiedziała Iwona Walczak z prowadzącej roboty firmy Skanska, kierowcy muszą zachować ostrożność i liczyć się z ograniczeniem prędkości – podaje PAP.

Połączy A1 ze "średnicówką"

Węzeł połączy A1 z nowym odcinkiem "średnicówki" w tym mieście. Cała gliwicka część DTŚ będzie miała ok. 8,4 km długości. Pierwszy odcinek, od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej, ma być gotowy w sierpniu 2014 r., a cała droga – na przełomie 2014 i 2015 roku.

Trzypasmowa Drogowa Trasa Średnicowa to kluczowa arteria aglomeracji katowickiej. Nosi oznaczenie drogi wojewódzkiej nr 902. Jej budowa trwa z przerwami od lat 80. Obok autostrad A4 i A1 to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na Śląsku. Jej ukończenie znacząco skróci czas jazdy z Katowic do Gliwic.

Droga o długości 31,5 km – tzw. miejska autostrada – połączy w sumie sześć śląskich miast. Obecnie łączy Katowice z Zabrzem, prowadząc przez Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską.

Autor: pw/roody / Źródło: PAP/tvn24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Archiwum

Pozostałe wiadomości