Katowice

Katowice

Na tym przystanku pasażerowie wysiadają z tramwaju na ulicę, a jadący za nim kierowcy powinni się zatrzymać. Ale tym razem motorniczy otworzył drzwi po swojej lewej stronie, zamiast po prawej, wypuszczając ludzi naprzeciw jadących samochodów. - Zapomniał przełączyć sterownik. Nieszczęście było blisko. Chwała kierowcy za to, że jechał wolno - rzecznik Tramwajów Śląskich komentuje wideo ze zdarzenia.

Kilka dni po tym, jak wariant Delta wykryto u katowickich sióstr zakonnych, pobrano kolejne próbki od pacjentów ze Śląska. Tę mutację koronawirusa potwierdzono teraz u mieszkańca Katowic. Główny Inspektor Sanitarny uspokoił na konferencji, że próbki pochodzą z maja i oba ogniska są już wygaszone.

Kiełbasa była wydrążona w środku i nafaszerowana trocinami oraz cuchnącą substancją chemiczną. Leżała w trawie między blokami i Gacek zaczął ją jeść. Gdy pani Katarzyna to zauważyła, natychmiast zabrała psa do weterynarza. Gacek został uratowany, ale kiełbasy nikt nie chce zbadać. Opiekunka psa pozbierała wszystkie kawałki i trzyma je w swojej lodówce jako dowody rzeczowe.