Katowice

Katowice

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ustalenie personaliów uciekiniera nie było problemem, bo policjanci zapamiętali numery rejestracyjne. Okazało się jednak, że to nie właściciel jechał motocyklem.

W poniedziałek w wielu miastach w Polsce, między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Częstochowie odbyły się manifestacje środowisk LGBT. Uczestniczą w nich nie tylko przedstawiciele tej społeczności, ale też osoby chcące wyrazić swoją solidarność z nimi. Jak mówiła w rozmowie z TVN24 posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, uczestnicząca we wrocławskiej manifestacji, jest to wyraz solidarności z osobami LGBT, ale też "ze wszystkimi zatrzymanymi podczas piątkowych wydarzeń w Warszawie".

Jechał z prędkością ponad 240 kilometrów na godzinę. Nie słyszał sygnałów dźwiękowych, których używali policjanci z grupy "Speed". Gdy w końcu się zatrzymał, okazało się, że motocykl nie ma ważnych badań technicznych.

Archeolodzy odkryli nieznane dotąd jaskinie pod zamkiem na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. We wnętrzu jaskini badacze dokopali się przedmiotów pochodzących ze średniowiecza, choć niewykluczone, że była wykorzystywana już wcześniej. Były tam też szczątki zwierząt sprzed dziesiątków tysięcy lat.