Katowice

Katowice

Styczeń: wydobycie węgla przerosło sprzedaż o milion ton. Luty: związkowcy zapowiadają protesty. Marzec: w Polsce wybucha epidemia. Eksperci uspokajają, że kopalnie są bezpieczne. Ale staje przemysł i sprzedaż węgla spada jeszcze bardziej. Kwiecień: pierwsze stwierdzone zakażenia w kopalniach. Maj: ruszają badania przesiewowe w kopalniach, górnicy czekają na wyniki z pensjami niższymi prawie o połowę. Kopalnie dostają wsparcie dla przedsiębiorstw dotkniętych epidemią. Niektóre wznawiają już jednak działalność. Choć jest to powrót mozolny.

Policja przesłuchuje studentów, którzy złożyli skargę na profesor socjologii. Wytknęli jej "narzucanie poglądów homofobicznych, antysemityzmu, dyskryminacji wyznaniowej, informacji niezgodnych ze współczesną wiedzą naukową oraz promowanie poglądów radykalno-katolickich". Sprawę badała uczelnia, ale ktoś powiadomił prokuraturę w obronie wykładowczyni.

Najpierw miała rozmawiać przez telefon z "policjantem", później z "prokuratorem". Obaj przekonali 72-latkę, aby oddała im życiowe oszczędności - 140 tysięcy złotych. Naprawdę niewiele brakowało. Kobieta i oszust już się nawet spotkali, ale wtedy czujnością wykazała się synowa seniorki. Do przekazania pieniędzy ostatecznie nie doszło, a poszukiwaniem mężczyzny zajmuje się policja.