Katowice

Katowice

Rasa shih tzu stworzona została do towarzystwa, te psy najlepiej czują" się w domu. Policjanci zwrócili więc uwagę, gdy zobaczyli psa tej rasy samotnie idącego ulicą. W poszukiwaniu jego opiekunów objechali z nim wieś, na koniec zabrali ze sobą do komisariatu. Dopiero tam, przez internet, odnaleźli właścicielkę Mimi.

11-letni rowerzysta został przejechany przez tylne koła ciężarówki. Kierowca pojechał dalej, bo - jak wyjaśniał policji - nic nie zauważył. Dogonił go inny kierowca i opowiedział mu, co się stało. Według lekarzy 11-latek od pięciu dni jest w stanie ciężkim, ale stabilnym. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu, które zarejestrowało wypadek. Sprawa jest wciąż wyjaśniana, nikt nie usłyszał zarzutów.

- Wstępne wyniki sekcji wskazują, że wszystkie trzy osoby zginęły w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała. Było to łącznie 10 strzałów z broni kalibru 7,65 mm – przekazał prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Ofiary to brat, bratowa i bratanek Jacka Jaworka, który podejrzany jest o zbrodnię. Od soboty, 10 lipca trwają jego poszukiwania. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w jego znalezieniu.

63-latka wyszła z domu w niedzielę po południu i nie wróciła. Ma zaniki pamięci, podejrzewano, że może być w lesie, który jest rozległy i podmokły. Do akcji poszukiwawczej ruszyli strażacy i policjanci, wyposażeni w drony z kamerą termowizyjną. To właśnie operator drona odnalazł kobietę. Gdy do niej dotarli w poniedziałek, miała już znaczną hipotermię.