prof. Karolina Wigura, Andrzej Stankiewicz

Tak jest

prof. Karolina Wigura, Andrzej Stankiewicz

W trzeciej części programu "Tak jest" goście Katarzyny Kolendy-Zaleskiej rozmawiali o ustawie lex TVN. Sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła we wtorek projekt ustawy lex TVN i przesłała go do dalszych prac. Komisja przyjęła projekt z uwzględnionymi podczas posiedzenia dwiema poprawkami autorstwa Marka Suskiego, wnioskodawcy i drugą autorstwa Kukiz'15. - Jarosław Kaczyński chce pokazać determinację, jest bardzo blisko większości sejmowej i może to przeforsować przez Sejm. Po tym prezydent Duda zacznie się zastanawiać i na przykład skieruje sprawę do Trybunału Konstytucyjnego. Ustawa nie weszłaby w życie i czekałaby w Trybunale jak sprawa aborcji - ocenił Andrzej Stankiewicz z Onetu. Tłumaczył, że jest też drugie rozwiązanie, w którym Kaczyński "nie ma większości w Sejmie, bo to się odbywa na pojedynczych głosach". - W każdej chwili, wobec każdej ustawy, grupa posłów może skierować wniosek do Trybunału Konstytucyjnego i tak może być z tą ustawą - dodał. Prof. Karolina Wigura z Uniwersytetu Warszawskiego stwierdziła, że "jest przekonanie wśród członków Zjednoczonej Prawicy, że TVN to stacja, która zawadza". - W momencie, w którym następuje przesilenie, sondaże spadły, a koalicja pęka, PiS wie, że trzeba ideologicznie pójść mocniej - podkreśliła Wigura.

Opis programu

Codzienny magazyn informacyjno–publicystyczny Andrzeja Morozowskiego z udziałem obserwatorów i uczestników życia politycznego.

 

Andrzej Morozowski jest związany z TVN24 od początku istnienia stacji. Gospodarz i współautor wielu programów publicystycznych, m.in. "Teraz My", "Prześwietlenie", "Skaner Polityczny". Laureat licznych dziennikarskich tytułów, między innymi Dziennikarz Roku na Grand Press w 2006 roku.

 

Odcinki programu publicystycznego "Tak jest" obejrzysz od poniedziałku do piątku o 18:00 na antenie TVN24 i online na platformie TVN24 GO.

 

28.07.2021
Data premiery: 2019
Kraj produkcji: Polska
Obsada: Andrzej Morozowski