Monika Olejnik. Otwarcie

Agata Kulesza: bestia jest w każdym i przeraża mnie, że ja też nie mogę dać głowy, jak bym się zachowała w sytuacji, jak w "Weselu"

"Jesteś świetną aktorką, ale masz za słabe nazwisko" - te słowa jeszcze kilkanaście lat temu Agata Kulesza słyszała na prawie każdym castingu. Wszystko zmieniło się po wygranej w "Tańcu z Gwiazdami" - od tamtej pory zagrała w najważniejszych polskich filmach, m.in. w "Róży", "Sali samobójców", "25 lat niewinności - sprawie Tomka Komedy", "Weselu" i oscarowej "Idzie". W rozmowie z Moniką Olejnik wspomina przełomowe momenty swojej kariery, opowiada o relacjach z córką i rolach, które zmieniły jej życie. Wspólnie zaglądają za kulisy polskiego przemysłu filmowego i odsłaniają tajemnice warsztatu pracy Wojciecha Smarzowskiego.

 

W części #MonikaKsiążkiMuzyka Agata Kulesza opowiada o niezwykłej książce "Co robią uczucia" Tiny Oziewicz z ilustracjami Aleksandry Zając, a Monika przybliża monumentalną serię reportaży Hanny Krall, zebranych w antologii "Fantom bólu".

 

Na koniec spotkanie z kolejnym młodym talentem, którego pasja przełamuje wszelkie bariery - poznajcie Oliwię Jabłońską, niepełnosprawną pływaczkę, medalistkę paraolimpijską i wielokrotną mistrzynię świata i Europy.

 

05.11.2021
Długość: 27 min
Data premiery: 2021