Fakty po Faktach

Michał Kamiński, Jan Maria Jackowski, dr Aneta Afelt, prof. Robert Flisiak

Te decyzje mnie bardzo zaskoczyły. Nie spodziewałem się tak radykalnych restrykcji. Podzielam podgląd tych, którzy krytykują pewną nielogiczność tych decyzji - mówił w "Faktach po Faktach" senator Jan Maria Jackowski (PiS). - Niezależnie od krytycyzmu wobec niemądrych decyzji rządu z koronawirusem trzeba walczyć i ta walka wymaga od nas poświęceń, ale właśnie dlatego rząd powinien to cierpienie i ten wysiłek Polaków uszanować - dodał wicemarszałek Senatu Michał Kamiński (KP).


W drugiej części programu gośćmi Diany Rudnik byli doktor Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW i profesor Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, kierownik kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


- Jesteśmy w bardzo niebezpiecznym momencie. Nasze wyniki modelowania wskazują, że teraz powinniśmy być teoretycznie na krzywej spadkowej, ale niestety to przedświąteczne rozluźnienie, w którym jesteśmy, które będzie trwało 2-3 tygodnie może spowodować, że znów wzbudzimy falę - wskazała doktor Aneta Afelt. Natomiast profesor Robert Flisiak przyznał, że boi się, iż po świętach masowo do szpitali będą trafiać seniorzy: - Jestem przekonany, że ten wzrost będzie. Pytanie tylko jak duży.