Fakty po Faktach

Piotr Mueller, prof. Andrzej Fal, dr n. med. Andrzej Trybusz, Szymon Hołownia

Ten proces wyborczy odbiegał daleko od standardów, które są przyjęte w Europie - tak sytuację wokół wyborów prezydenckich na Białorusi skomentował w "Faktach po Faktach" Piotr Mueller, rzecznik rządu. - Chcemy podjąć działania na terenie całej Unii Europejskiej, bo tylko wspólne działania i wspólne stanowisko wobec Białorusi mają sens - zapewniał Mueller.

W drugiej części programu goście Grzegorza Kajdanowicza rozmawiali o powrocie dzieci do szkół od września.

Ustalenie przepisów w szkołach i pozostawienie ich realizacji dyrektorom, którzy dotychczas nie mieli żadnej wiedzy ani kompetencji w takim zakresie, z jednej stronie wydaje mi się dosyć niebezpieczne, z drugiej byłoby pozostawieniem odpowiedzialności po stronie kogoś, kto nie ma narzędzi, żeby jej sprostać - mówił profesor Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych szpitala MSWiA. - Z tym problemem nie mogą pozostać sami dyrektorzy szkół. Tutaj musi być aktywny i merytoryczny udział powiatowych inspektorów sanitarnych - kontynuował doktor nauk medycznych Andrzej Trybusz, były Główny Inspektor Sanitarny.

Kolejnym gościem "Faktów po Faktach" był Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta RP i twórca ruchu Polska 2050, który odniósł się do protestów i zatrzymań w związku z aresztowaniem aktywistki LGBT.

Moim zadaniem, moją rolą jest wytłumaczenie tym, którzy mogliby dać się spolaryzować i dołączyć do czegoś, czego w Polsce nie chcemy, żeby zrozumieli, co się dzieje. Czas skończyć te manipulacje problemami światopoglądowymi, dokonać rozdziału Kościoła od państwa, bo te sceny, które widzieliśmy pod Bazyliką Świętego Krzyża ani państwu ani Kościołowi z pewnością nie służyły - mówił Hołownia.