Onkologia. Dwa światy

Czarno na białym

Onkologia. Dwa światy

Prezydent Andrzej Duda wysłał do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej, a my prześwietlamy, jak działa system opieki nad chorymi na raka. Dwóch Polaków, dwóch lekarzy onkologów i dwa kraje, w których ich brakuje, ale na tym podobieństwa się kończą. Paulina Tomanek spędziła jeden dzień pracy z chirurgiem onkologiem w Polsce i z jego kolegą po fachu, pracującym w niemieckim szpitalu, by od wewnątrz zobaczyć i pokazać, że mimo tego samego problemu, Polskę i Niemcy dzieli przepaść pod względem komfortu pracy lekarzy i bezpieczeństwa pacjentów.

Opis programu

"Czarno na białym" to nagradzany magazyn reporterski, pokazujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata, ich kulisy i konsekwencje. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można oglądać w TVN24 od poniedziałku do czwartku o godz. 20:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.