Publiczne miliony i "bardzo źle wykonana robota". Pokazujemy, kto na tym zarobił

Czarno na białym

Publiczne miliony i "bardzo źle wykonana robota". Pokazujemy, kto na tym zarobił

Miała być promocja Puszczy Białowieskiej za unijne pieniądze. Ale nieprawidłowości w projekcie, który miał promować puszczę, napiętnował Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zapłacił więc za projekt z pieniędzy krajowych. Na promowaniu Puszczy Białowieskiej zarobiło między innymi wydawnictwo, w którego zarządzie w przeszłości zasiadał były prezes NFOŚ. Jan Kunert z Konkretu24 uzyskał dokumenty finansowe projektu Puszcza.tv obejmujące okres do listopada ubiegłego roku, a Artur Warcholiński z "Czarno na białym" zdobył raport Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych OLAF. O tym, na co poszły miliony publicznych pieniędzy, pisał również Konkret24.

 

 

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.