Wpływy wiceministra

Czarno na białym

Wpływy wiceministra

Większość pieniędzy na kampanię wyborczą PiS, tych ze wskazaniem na Marcina Horałę, wpłacili ludzie zarabiający pieniądze w spółkach skarbu państwa. Grzegorz Łakomski z portalu tvn24.pl i Łukasz Karusta z "Czarno na białym", ustalili to na podstawie dokumentów finansowych, do których dotarli. Takie wpłaty nie są złamaniem prawa, ale podważają równość szans w wyborach. Opozycja, która nie rządzi, nie ma możliwości obdzielenia swoich ludzi dobrze płatnymi stanowiskami w firmach zależnych od rządu. Poza tym, jak wskazują rozmówcy naszych reporterów, takie wpłaty stawiają wpłacających i obdarowanego w obliczu konfliktu interesów.

 

Postać Marcina Horały przypominamy w czasie trwania sporu kontrolerów lotniczych z rządem. Sporu, w którym Horała był zwolennikiem twardego kursu wobec postulatów ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na polskim niebie. 

Opis programu

"Czarno na białym" to magazyn reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia społeczno-polityczne z kraju i ze świata. W programie prezentowane są wyniki śledztw dziennikarskich, sylwetki znanych osób oraz historie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

 

Redaktor naczelną i gospodynią "Czarno na białym" jest Patrycja Redo-Łabędziewska. Wcześniej kierowała redakcją informacyjną TVN Warszawa. Prowadziła "Prosto z Polski" w TVN 24 i "Fakty" TVN. Z "Faktami" związana była od początku emisji programu, czyli od 1997 roku.

 

"Czarno na białym" można obejrzeć od poniedziałku do piątku o godz. 20:30, w soboty o godz. 21:30. Wszystkie materiały - także premierowo - są dostępne w TVN24 GO.