Obalamy mity. Samochody elektryczne

Byk i Niedźwiedź

Obalamy mity. Samochody elektryczne

"Byk i Niedźwiedź" w nietypowej odsłonie, Jan Niedziałek prosto z Toru Modlin rozmawiał z trenerem techniki jazdy Tomaszem Packiem o elektrycznych samochodach. Jak długo trzeba ładować pojazd, żeby mieć pełen zasięg 500 kilometrów? Gość TVN24 BiS zapewnia, że przy pomocy szybko ładowarki 80 procent baterii jesteśmy w stanie uzupełnić w kilkanaście minut. - Niektórzy z producentów dają siedmioletnią gwarancję na swoje produkty i baterie, gwarantując, że ładowanie i pojemność nie spadnie poniżej 75 procent nominalnej pojemności - wyjaśnił. Pacek pytany o reagowanie baterii na warunki atmosferyczne ocenił, że "kiedy jest zimno, to zasięgi spadają, ale nie drastycznie". - To nie jest tak, że samochód straci walory użytkowe tylko dlatego, że jeździmy zimą, oczywiście musimy brać poprawkę na spadek pojemności baterii, tak samo, jak w samochodach spalinowych musimy brać pod uwagę to, że samochód będzie więcej palił - dodał. Ponadto wskazał, że przez to, że samochody elektryczne mają dużo mniej elementów, które się obracają, to awaryjność elementów napędowych jest dużo mniejsza.

Opis programu

Na mieszkanie, spłatę kredytu, bilet do kina, wakacje czy inwestycje. Na to wszystko potrzebne są pieniądze. Porozmawiamy o tym, jak je zarabiać, wydawać i oszczędzać. Po ludzku. "Byk i Niedźwiedź" to program o biznesie i nie tylko. Prowadzą go Mateusz Walczak i Jan Niedziałek.

 

Mateusz Walczak - dziennikarz i prezenter. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Uniwerytetu Wrocławskiego i Europejskiej Akademii Dyplomacji. Stypendysta Uniwersytetu w Salzburgu. Pasjonat świata inwestycji. Obecnie jest dziennikarzem TVN24 BIS, gdzie zajmuje się tematami ekonomicznymi. W TVN24 BIS relacjonuje to co dzieje się na rynkach, przedstawia najnowsze informacje i rozmawia z zaproszonymi do studia gośćmi.

 

Jan Niedziałek – dziennikarz ekonomiczny. Relacjonował najważniejsze globalne wydarzenia – spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (za co wygrał 10. edycję Konkursu im. Władysława Grabskiego w 2012 roku), szczyty Ecofin czy wejście Estonii do strefy euro, wydarzenia giełdowe, zmiany polityki monetarnej i najważniejsze wydarzenia społeczne.