Pies wywęszył narkotyki warte ponad milion dolarów

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
gg//mro
Źródło:
unilad

Policyjny pies zaczął szczekać przy ciężarówce zaparkowanej obok autostrady w Lewisville w USA. Okazało się, że w samochodzie znajdowała się metamfetamina o wartości ponad 1,2 miliona dolarów. O jednym z największych przechwytów narkotyków w historii wydziału poinformowano w mediach społecznościowych.

23 lutego pies Stryker asystował policjantowi Patowi Robey’owi z lokalnego wydziału policji z Lewisville w USA. Pies wywąchał około 270 kilogramów metamfetaminy o łącznej wartości ponad 1,2 miliona dolarów. Opiekunowie Stykera poinformowali, że jest to największy ładunek, jaki znalazł w swojej karierze pies.

Wydział Policji z Lewisville poinformował o akcji na swoim koncie na Facebooku.

Anonimowe zgłoszenie

Funkcjonariusz z psem pomagali innej jednostce. Otrzymała ona anonimowe zgłoszenie o podejrzanie wyglądającej ciężarówce zaparkowanej obok autostrady. Stryker przeszukał teren i wyczuł, że w środku zaparkowanego pojazdu znajdują się narkotyki. Zaalarmował o tym policjantów szczekając. Przeszukując ciężarówkę znaleźli oni w ukrytych skrytkach ponad 270 kilogramów metamfetaminy. Znalezisko jest jednym z największych przechwytów narkotyków w historii wydziału w Lewisville.

Pies bohaterem

Użytkownicy Facebooka pochwalili w komentarzach postawę czworonoga. "Dajcie temu psu kość. Dziękuje wszystkim funkcjonariuszom, za waszą służbę." - napisał jeden z komentujących. "Ten pies powinien dostać najlepszą kość na świecie!" - dodała internautka.

Policjanci poinformowali, że pies w nagrodę otrzymał dodatkowe przekąski, drapanie i nieograniczony czas z ulubioną zabawką.

Autor:gg//mro

Źródło: unilad

Źródło zdjęcia głównego: Facebook