Ciekawostki

Pierwsza dama uwieczniona. "Nie wygląda jak Melania"

Ciekawostki


Drewniana rzeźba pierwszej damy Melanii Trump została odsłonięta w jej rodzimej Słowenii. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z jakości wykonania figurki. - Nie wygląda jak Melania... to jest smerfetka - powiedział jeden z mieszkańców.

Rzeźba stanęła obok rzeki Sawy w miejscowości Rozno, około 8 kilometrów od rodzinnego miasta Melanii Trump - Sevnicy.

Melania Trump w rzeźbie

Figurka to pomysł amerykańskiego artysty Brada Downey'a, który zorganizował również w Lublanie wystawę poświęconą pierwszej damie. Rzeźba nie została jednak wykonana przez niego, a przez miejscowego artystę Alesa Zupevca, który wykorzystał do tego piłę łańcuchową.

Pierwsza dama jest ubrana w jasnoniebieski płaszcz, który miała na sobie podczas inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Na tym podobieństwa się kończą, przynajmniej tak wynika z wypowiedzi mieszkańców, którzy nie zostawiają suchej nitki na rzeźbie.

- Nie wygląda jak Melania... to jest smerfetka - powiedział w rozmowie ze słoweńską stacją telewizyjną Pop TV jeden z mieszkańców. Zdaniem innego rozmówcy, "to hańba".

Słoweńskie media przypominają, że podobne reakcje wywoływał odsłonięty przed dwoma laty pomnik Cristiano Ronlado, który stanął na lotnisku w portugalskim Funchal na Maderze. Popiersie piłkarza stało się inspiracją dla wielu prześmiewczych memów.

Niemniej - ich zdaniem - pomnik z pewnością stanie się atrakcją turystyczną. Słoweńskie media przypominają bowiem, że odkąd Melania została pierwszą damą, to Sevnica odnotowała wzrost liczby turystów. Potwierdził to Zdravko Remar, szef lokalnego biura turystycznego, wskazując, że rośnie liczba cudzoziemców, którzy odwiedzają region.

Na turystów czekają zresztą również specjalności kulinarne nazwane imieniem pierwszej damy. Właściciele kawiarni i restauracji w Sevnicy nadali nazwę "Melania" różnym deserom. W ofercie jest również ciasto "Melania", a nawet prezydencki burger. Ponadto na tamtejszym rynku funkcjonuje marka "First Lady" (Pierwsza Dama), która ma w swoim portfelu wina, czekoladową herbatę oraz salami.

Autor: mb/tr / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości