Rysunek jednorożca i prośba sześciolatki do Donalda Tuska

[object Object]
We wtorek brytyjski parlament odrzucił porozumienie w sprawie brexituReuters
wideo 2/27

Donald Tusk na swoim profilu na Instagramie udostępnił zdjęcie listu podpisanego przez sześcioletnią Brytyjkę Sophie, która prosi szefa Rady Europejskiej, by "byli przyjaciółmi". Prośba opatrzona została rysunkiem jednorożca.

"Żyję w Wielkiej Brytanii. Wiem, że wychodzimy z Unii Europejskiej. Myślę jednak, że powinniśmy być przyjaciółmi" - napisano w liście, podpisanym przez sześcioletnią Sophie. Autorka prosi szefa Rady Europejskiej także o jego zdjęcie z podpisem, które mogłaby umieścić w swojej "europejskiej książce".

W odpowiedzi na prośbę, Donald Tusk zapewnił, że "zawsze będziemy przyjaciółmi".

Co dalej z brexitem?

Donald Tusk zamieścił wpis na Instagramie dzień po tym, gdy brytyjska Izba Gmin odrzuciła po raz drugi umowę w sprawie brexitu, którą wynegocjował z Brukselą rząd premier May. W środę odbyło się kolejne głosowanie. Parlament decydował, czy Wielka Brytania powinna wyjść z UE bez umowy.

W związku z odrzuceniem tego rozwiązania w czwartek brytyjscy posłowie będą głosować nad nową instrukcją dla rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić brexit.

Jeśli parlament nie poprze proponowanego przez rząd porozumienia lub opóźnienia brexitu, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

Wyświetl ten post na Instagramie.

We will always be friends, Sophie

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Autor: ft/adso/kwoj / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości