Ciekawostki

"Już zazdroszczę jej tych wszystkich sukienek". Narodziny #RoyalBaby okiem internautów

Ciekawostki


W sobotę, 2 maja na świat przyszło drugie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Książeca para doczekała się córki. Informacja o narodzinach "royal baby" w mgnieniu oka obiegła media społecznościowe. Oprócz gratulacji w sieci pojawiają się też wpisy w bardziej żartobliwym tonie.

W sobotni poranek Pałac Kensington poinformował, że księżna Kate trafiła do szpitala St. Mary's w Londynie. Od tego czasu hashtagu #RoyalBaby na Twitterze użyto już ponad 250 tys. razy.

Księżna Kate urodziła

Około południa o narodzinach córki Williama i Kate oficjalnie poinformował Pałac Kensington. W krótkim wpisie na Twitterze napisano: Jej książęca mość i dziecko mają się dobrze.

Her Royal Highness and her child are both doing well.— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) maj 2, 2015

Światowe zainteresowanie

W ciągu kilkunastu minut wiadomość o narodzinach córki Williama i Kate dotarła na wszystkie kontynenty, co dobrze widać na mapie przygotowanej przez Trendsmap Solutions.

Na mapie zaznaczono miejsca, w których internauci posługują się hashtagiem #RoyalBabyTrendsmap.com

Największe zainteresowanie odnotowano w Europie, szczególnie w Wielkiej Brytanii. W dalszej kolejności doniesienia z Londynu komentowano w Australii i Stanach Zjednoczonych. W Afryce tweety poświęcone drugiemu "royal baby" pochodziły głównie z Kenii, Nigerii i RPA - krajów należących w przeszłości do Imperium Brytyjskiego. Wiadomość bez większego zainteresowania przyjęli użytkownicy Twittera w Rosji.

Sieciowa gorączka

Media społecznościowe natychmiast wypełniły się gratulacjami. Po oficjalnym potwierdzeniu wiadomości, książęcej parze pogratulował m.in brytyjski premier David Cameron, wicepremier Nick Clegg, a także szef opozycyjnej Partii Pracy Ed Milliband.

"Gratulacje dla księcia i księżnej Cambridge z okazji narodzin córki. Jestem absolutnie zachwycony."

Congratulations to the Duke and Duchess of Cambridge on the birth of their baby girl. I'm absolutely delighted for them.— David Cameron (@David_Cameron) maj 2, 2015

"Gratulacje dla księcia i księżnej Cambridge z okazji narodzin córki. Miriam i ja życzymy Wam wszystkiego najlepszego."

Congratulations to the Duke & Duchess of Cambridge on the birth of their new baby. Miriam & I wish them all the best as their family grows— Nick Clegg (@nick_clegg) maj 2, 2015

"Gratulacje dla księcia i księżnej Cambridge z okazji narodzin córki. Życzę im dużo radości i szczęścia - i mam nadzieję snu."

Congratulations to the Duke and Duchess on the birth of their daughter. Wishing them lots of joy and happiness - and hopefully some sleep!— Ed Miliband (@Ed_Miliband) maj 2, 2015

Żołnierze Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii na wieść o narodzinach księżniczki ustawili się tworząc napis "siostra", kierując specjalne gratulacje do małego księcia.

HMS Lancaster, known as the ‘Queen’s Frigate’, sent a message of congratulations to @KensingtonRoyal on the new birth pic.twitter.com/gBPY85Atp0— Royal Navy (@RoyalNavy) maj 2, 2015

W sieci nie zabrakło też żartobliwych wpisów odnoszących się do nowo narodzonego "royal baby".

Dziewczynka Już zazdroszczę jej tych wszystkich sukienek. #RoyalBaby— Monika Ciemiecka (@monikaciemiecka) maj 2, 2015

córka Williama i Kate wygrała życie, chyba każda dziewczyna marzy o tym żeby urodzić się w takiej rodzinie i być księżniczką #RoyalBaby— ㅤ (@steasebieber) maj 2, 2015

"To księżniczka. Jestem za tym, by nazwać ją Fiona".

It's a baby princess... I vote for Princess Fiona as the baby name ! #RoyalBaby pic.twitter.com/qQ6LfBmGtM— Darren Bell (@darren_bell) maj 2, 2015

IT'S A GIRL #RoyalBaby pic.twitter.com/q0DUyGPrnR— ASOS (@ASOS) maj 2, 2015

Czwarta w kolejce do tronu

Przy porodzie obecny był książę William. Dziewczynka waży 8 funtów i 3 uncje (około 3,6 kg). Najmłodsza członkini rodziny królewskiej przyszła na świat o 8.34 czasu lokalnego (9.34 czasu polskiego). Jak nakazuje tradycja, pierwsza o narodzinach prawnuczki dowiedziała się królowa Elżbieta II. Dziewczynka jest czwarta w kolejce do tronu.

04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczki
04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczkiFakty TVN
wideo 2/15

Autor: kl\mtom / Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości