Iga Świątek ma wyzwanie dla swoich fanów: 12 książek lub więcej w 2023 roku

Autor:
wac//az
Źródło:
Instagram, tvn24.pl
Iga Świątek o tym, czego nie nauczyła się w szkole
Iga Świątek o tym, czego nie nauczyła się w szkoletvn24.pl
wideo 2/5
tvn24.plIga Świątek o tym, czego nie nauczyła się w szkole

Iga Świątek wzbudziła entuzjazm swoich fanów, tym razem jednak nie kolejnym sukcesem na korcie, ale wyzwaniem czytelniczym. Polega ono na przeczytaniu w 2023 roku dwunastu książek lub więcej. "Chcę motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą" - napisała najlepsza polska tenisistka w mediach społecznościowych.

"Czas na coś, na co jestem bardzo podekscytowana, odkąd na to wpadłam" - czytamy w nowym wpisie Świątek na Instagramie, opublikowanym w czwartek, 26 stycznia. Tenisistka przyznała w nim, że w poprzednim roku przeczytała 20 książek. "Mogłoby być ich więcej, ale sami wiecie… " - napisała po polsku i angielsku, dodając, że lubi "bardzo grube książki jak 'Przeminęło z wiatrem', a poza tym jestem… trochę zajęta na co dzień ;)".

Wyzwanie, polegające na przeczytaniu 12 książek lub więcej, zdecydowała się ogłosić, by "motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala mi utrzymywać równowagę między moim życiem a pracą". "Chcę też dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej". Najlepsza polska tenisistka zachęciła fanów do przyłączenia się do niej, zapewniając, że mogą liczyć na "różne niespodzianki", np. krótkie recenzje przeczytanych książek oraz różne konkursy z nagrodami.

W ciągu kilku godzin pod wpisem pojawiło się kilkaset komentarzy. Autorzy większości z nich entuzjastycznie przyjęli wyzwanie Igi Świątek, wiele osób potwierdziło, że weźmie w nim udział. "Pięknie Iga! Cudnie, że promujesz czytelnictwo!" - brzmi jeden z komentarzy. Grupa fanów poprosiła zawodniczkę o rekomendację tytułów: "Super pomysł, w takim towarzystwie to niezła motywacja, Iga proszę podaj tytuł, będę czytała razem z Tobą".

ZOBACZ TEŻ: Natalie Portman przepytuje Olgę Tokarczuk. "Wciąż jestem pod wielkim wrażeniem"

Autor:wac//az

Źródło: Instagram, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości