Ciekawostki

Ciekawostki

Mordercze warunki jezdne nie powstrzymały prawdziwych zawodowców. W angielskim Pulborough grupa twardzieli spotkała się, żeby powalczyć o tytuł Mistrza 2008 roku. W wyścigach kosiarek.

Całe USA ma tylko jednego Obamę, kandydującego na najważniejszą funkcję w kraju. Tymczasem w brazylijskich wyborach samorządowych startowało aż ośmiu Baraków Obamów! Żaden nie wygrał...

Uroczysta parada zabytkowych citroenów 2CV przejechała ulicami stolicy Chile, Santiago, z okazji 60 rocznicy powstania tego samochodu. Mały citroen jest tak popularny w Chile, że prezydent klubu miłośników citroena Eduardo Morales mówi, że nie wie, kogo kocha bardziej - auto czy swoją żonę.

Dzielą ich wieki, ale nadal budzą wiele emocji. Teraz razem znaleźli się na liście 10 najważniejszych Polaków wg CNN. Doda - idolka wielu nastolatków, uważana za jedną z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd polskiego show biznesu, na jednej liście znalazła się m.in. z Janem Pawłem II, Mikołajem Kopernikiem i Marią Skłodowską-Curie.

Troje śmiałków - Nowozelandka, Kanadyjczyk i Brytyjka - zdobyło się na odwagę i skoczyło ze spadochronem z samolotu lecącego nad najwyższym szczytem na Ziemi - Mount Everestem w Nepalu. Spadochroniarze to Holly Budge z Wielkiej Brytanii, Wendy Smith z Nowej Zelandii i Neil Jones z Kanady. We trójkę wyskoczyli z samolotu lecącego na wysokości prawie 9 tysięcy metrów n.p.m. - czyli ledwie kilkaset metrów nad północno - zachodnim zboczem najwyższej góry świata. To pierwsze takie skoki w historii spadochroniarstwa.

Dwie operacje i namiot tlenowy - 5 tysięcy funtów. Czteromiesięczna rehabilitacja - kolejne pięć tysięcy. Przyjemność usłyszenia jak kot miauczy: bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz. Słono.

Setki uczestników i prawie milion fanów podniebnych zmagań. W Stanach Zjednoczonych trwają największe i najbardziej prestiżowe zawody baloniarskie na świecie. Zawody rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę i potrwają do 12 października. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, w zawodach chodzi bardziej o wspólną zabawę i radość z latania niż ostrą walkę o zwycięstwo.

W kraju kwitnącej wiśni wszystko jest możliwe! Do listy japońskich osobliwości należy dodać kolejną. W jednej z knajpek w mieście Utsunomiya na północ od Tokio, gości obsługują oryginalni kelnerzy - dwa makaki.

Salsa Ilony Felicjańskiej i Roberta Kochanka nie przypadła do gustu widzom i jurorom "Tańca z gwiazdami". Para odpadła w piątym odcinku ósmej edycji programu.

Kowbojskie kapelusze, buty, spodnie i przede wszystkim konie. We Wrocławiu ponad 100 zawodników z całej Polski wzięło udział w VII mistrzostwach Polskiej Ligi Western i Rodeo. Zmierzyli się w takich konkurencjach, jak wyścig wokół beczek czy oddzielanie cielaków od stada.

Od węża po tygrysa i orangutana - te wszystkie zwierzęta pobłogosławiono z okazji dnia świętego Franciszka - patrona braci mniejszych. Modlitwę w intencji zwierząt odmówiono na Filipinach, w Niemczech i Chicago.

Jeśli nie wiesz, w co się ubrać w podróż kosmiczną, nie martw się - japońscy projektanci już o tym pomyśleli i pomogą rozwiązać ten problem.

Białystok roztańczył się na dobre. Miasto zorganizowało imprezę "Dance Fighters", na której zawodowi tancerze spotkali się z amatorami. Nie zabrakło również uczestników popularnego programu "You Can Dance".

Chanel wchodzi w sezon 2009. Chociaż świat ogarnia kryzys finansowy, Karl Lagerfeld nie bał się rozmachu i bogactwa, co zaprezentował podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Nowa kolekcja wiosna/lato 2009 jak zwykle zaskoczyła innowacyjnymi pomysłami.

Piorun, który trafia tuż obok, gdy ty tankujesz paliwo do swego samochodu - to coś, czego raczej nikt nie chciałby doświadczyć. Taka historia przydarzyła się jednak Williamowi Hallowi z USA. Mężczyzna przeżył uderzenie bo, jak twierdzi, ocalił go... dobrze uziemiony dystrybutor paliwa. Zobacz, co zarejestrowały kamery stacji benzynowej.

Mieli do przejścia jeden kilometr. Aż jeden kilometr, bo na linie zawieszonej kilkanaście metrów nad rzeką chodzi się ciężko. W Korei Południowej rozegrano drugie mistrzostwa świata w tej ekstremalnej konkurencji.

Są szybkie, piękne i bardzo drogie - najnowsze cacka z dziedziny motoryzacji zostały zaprezentowane na Car Show w Paryżu. Chevrolety, Renault, BMW, Ferrari i Alfa Romeo z pewnością nie są na każdą kieszeń. Ale i tak cieszą oczy - i to zarówno pań, jak i panów.

Kilkanaście zwierząt w zoo w Alcie Springs padło ofiarą sadystycznych zapędów siedmioletniego Australijczyka. Chłopiec najpierw ukamieniował zwierzęta, a potem nimi i jeszcze innymi, żywymi, nakarmił krokodyla.

Do stolicy Francji ściągają miłośnicy modnych fatałaszków. Powód? W Paryżu trwa kolejny Tydzień Mody. Projektanci z całego świata prezentują kreacje, które - jak twierdzą - sprawią, że nadchodząca zima będzie cieplejsza.