Ciekawostki

Ciekawostki

Fotografia Archiego, syna księżnej Meghan i księcia Harry'ego, w dzierganej czapce z pomponami została opublikowana w mediach społecznościowych 1 stycznia. W ciągu trzech dni od publikacji ogranizacja, która szyje czapki, otrzymała dziesięciokrotnie więcej zamówień niż przez cały miesiąc przed publikacją.

Prawie sześćdziesięciu milionów dolarów rocznie w stanowym budżecie spodziewają się władze amerykańskiego Illinois w związku z decyzją o legalizacji marihuany używanej w celach rekreacyjnych. Nowe przepisy weszły w życie od 1 stycznia. Przed sklepami sprzedającymi "trawkę" ustawiły się długie kolejki.

Jerzy Połomski swój utwór "Cała sala śpiewa z nami" rozpoczyna od słów "Był raz bal na sto par, pan wodzirej wprost szalał po sali...". W pytaniu z "Milionerów" pani Anna Iwanowska z Warszawy miała dokończyć fragment tej piosenki. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 125 tysięcy złotych.

Graj 12 stycznia z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i pokaż nam, gdzie jesteś i jak pomagasz. Nagrywaj filmy, rób zdjęcia, twórz relacje w mediach społecznościowych, oznaczając swoje posty publiczne hasztagiem #WOSPwTVN24 oraz nazwą miejscowości, w której grasz (na przykład #Kraków bądź #Szczecin). Dzięki temu w trakcie 28. Finału WOŚP będziemy nie tylko w Warszawie, ale w wielu zakątkach świata. Wasze zdjęcia i nagrania pokażemy na antenie TVN24 i w portalu tvn24.pl.

58-latek kupił kurtkę zimową w sklepie z używaną odzieżą. Gdy ją założył, poczuł, że coś go uwiera. Wyjął z kieszeni zwinięte w rulon banknoty - ponad tysiąc złotych - i zaniósł na policję. Oddał również kartkę, która też była w kieszeni. Policja chwali uczciwego znalazcę i poszukuje poprzedniego właściciela kurtki.

W północnym Kolorado w centralnej części Stanów Zjednoczonych doszło w środowy poranek do niebezpiecznego zdarzenia. Z powodu porywistego wiatru kierowca ciężarówki stracił nad nią panowanie i zablokował drogę międzystanową prowadzącą do Wyoming.

Krakowscy policjanci patrolujący Rynek Główny usłyszeli nietypową prośbę o pomoc. 24-letni obywatel Ukrainy poprosił ich, by pomogli mu ściągnąć drona, który utknął na dachu Bazyliki Mariackiej.

Archeolodzy wydobyli ponad pięćset cennych eksponatów z cmentarzyska Jaćwingów, które odkryli na Suwalszczyźnie. - Jest to największe i najbogatsze cmentarzysko wczesnośredniowiecznej Jaćwieży odkryte do tej pory. Ma ono kluczowe znaczenie do badań nad Bałtami Zachodnimi we wczesnym średniowieczu i rangę ewidentnie międzynarodową - ocenia archeolog.

Umarły jej dzieci, dwóch mężów, a także rodzice i brat. W sumie aż 15 osób z najbliższego otoczenia. Wszyscy jej współczuli. Coraz bardziej osamotniona kobieta poświęcała się pomocy potrzebującym. Była uważana za dobrą duszę. Gdy prawda wyszła na jaw, szok był powszechny. "Kierowała nią niepohamowana chęć podania komuś arszeniku, a następnie obserwowanie, jak otruty umiera w konwulsjach" - tak opisywano czyny Gesche Gottfried, która okrzyknięta została "Aniołem z Bremy".

O czym w tradycyjnej staroangielskiej balladzie śpiewali Simon z Garfunkelem, a także Danuta Stenka i Maciej Zakościelny? O pchlim targu na Portobello, o jarmarku dominikańskim, o targu w Scarborough, czy o suku w Damaszku? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadał w "Milionerach" pan Michał Zabraniak z Warszawy.

Stepowali, tańczyli, śpiewali i bawili do łez – trzech braci Glauer i ich kuzyn, choć mieli nie więcej niż 95 centymetrów wzrostu, przed drugą wojną światową podbiło najpierw Europę, a później Stany Zjednoczone. Występowali nawet przed jednym z amerykańskich prezydentów. Glauerowie, dzięki swojemu sukcesowi, uczyli, że ludzie ich pokroju nie różnią się od innych.

- Nieważne, dokąd pojedziesz. To piosenka numer jeden, najpotężniejsza piosenka bożonarodzeniowa - twierdzi kompozytor Walter Afanasieff. To on razem z piosenkarką Mariah Carey stoi za sukcesem "All I Want for Christmas Is You", który w świątecznym sezonie grany jest na całym świecie. W tym roku utwór został ogłoszony numerem jeden na liście Stu Bożonarodzeniowych Hitów Wszech Czasów magazynu "Billboard". 25 lat po swojej premierze.

Antonina dogorywała przez dwie godziny. Jej kochanek twierdził, że zabił ją z miłości i sam - jak twierdził - chciał odebrać sobie życie, ale zabrakło mu kul. Sekcja zwłok dowiodła jednak wyrachowania zbrodni: Kazimierz strzelił do kochanki, ubrał się, po czym oddał kolejne dwa strzały. A potem poszedł zjeść obiad.

Świąteczna niespodzianka z życzeniami od Ambasady USA w Warszawie to już tradycja. Tym razem grupa żołnierzy Singing Sergeants z Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zaśpiewała popularny utwór "Jingle Bells". Trudność polegała na tym, że była to polska wersja piosenki.