Szef banku z kochanką w służbowej podróży? Przeprasza pracowników

Ze świata

Thinglass / Shutterstock.comPracownicy Lloyds Banku otrzymali notatkę od prezesa

Prezes Lloyds Banking Group przeprosił 75 tysięcy pracowników koncernu po tym, jak został oskarżony o pozamałżeński romans. "Bardzo żałuję, że stałem się powodem publicznego rozgłosu, co zaszkodziło reputacji grupy" - napisał.

Antonio Horta-Osorio, prezes Lloyds Banking Group w środę wysłał notatkę do wszystkich pracowników koncernu przepraszając za szkody spowodowane doniesieniami, że spędził czas z kochanką podczas niedawnej podróży służbowej do Singapuru.

Horta-Osorio powiedział, że choć "życie osobiste jest oczywiście sprawą prywatną", to mimo tego zdecydował się na napisanie notatki. "Bardzo żałuję, że stałem się przyczyną niekorzystnego publicznego rozgłosu, co zaszkodziło reputacji grupy" - podkreślił w wiadomości przesłanej pracownikom.

Akcje rosną

"The Sun" na początku sierpnia opublikował wiele zdjęć pokazujących Horta-Osorio w towarzystwie rzekomej kochanki. Brytyjska gazeta poinformowała, że za pobyt w hotelu prezes płacił około 5 tys. dolarów. Doniesienia te nie przeszły bez echa.

Horta-Osorio zapewnił teraz, że wydatki były "w pełni zgodne". - Jak możecie się spodziewać, płacę za swoje osobiste wydatki - podkreślił. Zapewnił również inwestorów, że nie ustąpi ze stanowiska.

Akcje Lloyds Banking Group notowane na londyńskiej giełdzie ok. godz. 17:46 zwyżkowały o 3,09 proc.

Notowania akcji Lloyds Banking Group w środęstooq.pl

Jak przypomina CNN, Lloyds Bank otrzymał duże dofinansowanie w okresie globalnego kryzysu finansowego. W ramach pomocy brytyjski rząd zyskał 40 proc. udziałów banku.

Teraz ma jednak stopniowo zmniejszać te udziały do ok. 9 proc., co jednak sprawi, że nadal będzie największym udziałowcem.

Horta-Osorio został mianowany prezesem Lloyds Banku w 2011 roku.

Autor: mb, km//ms / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Thinglass / Shutterstock.com