Dom Harry'ego Pottera na sprzedaż

Ze świata

Google MapsDom kosztuje 620 tys. dolarów

Chcesz mieszkać jak młody Harry Potter? Teraz możesz… o ile masz 620 tys. dolarów. Dom, w którym czarodziej żył w szafie pod schodami, trafił właśnie na sprzedaż.

W filmach o Potterze, dom znajduje się pod adresem 4 Privet Drive i należy do Petunii i Vernona Dursleyów, złego wujostwa Harry'ego. Potter spędził w nim 11 lat, po tym jak został zostawiony pod drzwiami jako małe dziecko. Rzeczywisty adres domu to 12 Picket Post Close. Nieruchomość znajduje się w spokojnym mieście Bracknell w hrabstwie Berkshire, 40 km od Londynu.

Modny region

Berkshire to bardzo modne hrabstwo. Na jego terenie znajduje się m.in. zamek Windsor, należący do brytyjskiej rodziny królewskiej, Eton College oraz tor wyścigów konnych w Ascot. Swoje domy mają tam m.in. premier Wielkiej Brytanii Theresa May i rodzice księżnej Cambridge. Dom, który ma trzy sypialnie, podwórko i garaż, wyceniany jest na 475 tys. funtów (620 tys. dolarów). To cena porównywalna do podobnych obiektów w okolicy. Po raz ostatni dom zmienił właściciela w 2003 roku, w szczycie Potteromanii. Jego cena wyniosła wówczas 249 tys. funtów (325 tys. dolarów).

Autor: ToL//km / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps