Polska firma na prestiżowej liście Bloomberga. Spektakularna prognoza

Ze świata

Polska firma w rankingu 50 najciekawszych spółek świataTVN24 BiS
wideo 2/4

Agencja Bloomberg co roku publikuje zestawienie 50 spółek, które szczególnie warto obserwować w nadchodzącym roku. W najnowszej odsłonie na 2020 rok wśród gigantów takich jak Facebook, Google, Volkswagen czy Bayer znalazł się polski CD Projekt.

W prestiżowym zestawieniu polski producent gier komputerowych wyprzedził dwa tysiące firm z różnych branż.

CD Projekt jest najmniejszą pod względem kapitału spółką w rankingu Bloomberga.

Mimo to autorzy rankingu prognozują jej największy wzrost sprzedaży. Przewidywany jest on na poziomie 446 procent.

Premiera "Cyberpunk 2077"

Zdaniem analityków najnowszy produkt firmy, "Cyberpunk 2077", w roku premiery może sprzedać się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy.

Podczas prezentacji gry na targach E3 2019 w czerwcu br. w Los Angeles studio poinformowało, że premiera odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku. Gra rozgrywająca się w otwartym świecie przyszłości ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

CD Projekt udostępniło również w czerwcu filmowy zwiastun, który - poza spojrzeniem na fabułę - ujawnił postać Johnnego Silverhanda. Wyglądu, a w anglojęzycznej wersji gry także głosu bohaterowi użyczy Keanu Reeves - odtwórca głównej roli w trylogii "Matrix", serii "John Wick" oraz w filmie "Johnny Mnemonic".

CD Projekt RED jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na warszawskim parkiecie notowani są też inni producenci gier komputerowych w tym: 11 bit studios, Playway, CI Games czy Ten Square Games.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe