Z Przemyśla do Kijowa. Polska zyskała nowe międzynarodowe połączenie

Z kraju

ShutterstockSkład będzie kursował przez cały tydzień

Od 23 grudnia 2016 roku ruszą regularne kursy międzynarodowego pociągu na trasie Przemyśl-Kijów-Przemyśl, przez Lwów. Skład będzie kursował przez cały tydzień.

Nowe połączenie PKP Intercity i Kolei Ukraińskich (UŻ) umożliwi podróżowanie między przemyślem, Lwowem i Kijowem - poinformowało w komunikacie ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Skład będzie kursował przez cały tydzień. Nowy pociąg będzie obsługiwany przez elektryczny zespół trakcyjny Hyundai Rotem. Za jego zestawienie odpowiada strona ukraińska.

"Komfortowy przejazd"

- Bardzo się cieszę, że udało się przywrócić komunikację kolejową na tej trasie. Jest to efekt ustaleń z posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury w Krasiczynie, które odbyło się w 23 listopada. Dzięki wspólnej pracy strony polskiej i ukraińskiej przejazd koleją na trasie z Kijowa przez Lwów do Przemyśla stanie się łatwiejszy i bardziej komfortowy - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Podróżni planujący przejazd nowym pociągiem będą mogli kupić bilety w międzynarodowych kasach PKP Intercity, m.in. w Przemyślu. Pełny rozkład jazdy będzie dostępny na stronach internetowych PKP oraz na stronach ukraińskiego przewoźnika.

Wraca wielki projekt. Pociągi pojadą nawet 350 km/h?

Przegląd prasy: Wraca wielki projekt. Pociągi pojadą nawet 350 km/h?TVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock