"Wyłączymy na kilka godzin bank". Ostrzeżenia

Źródło:
tvn24.pl
Wakacje kredytowe. Kto będzie mógł skorzystać?
Wakacje kredytowe. Kto będzie mógł skorzystać?TVN24
wideo 2/5
Wakacje kredytowe. Kto będzie mógł skorzystać?TVN24

PKO BP, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, Alior Bank i VeloBank - między innymi te instytucje finansowe zapowiedziały przerwy techniczne w najbliższych dniach. W niektórych przypadkach warto zaopatrzyć się w dodatkową gotówkę, a ważne przelewy zlecić wcześniej.

PKO BP

"W najbliższych dniach możemy być nieco mniej dostępni. Trochę się będzie u nas działo. Ulepszamy nasze serwisy, dlatego potrzebujemy nieco czasu na prace modernizacyjne" - napisał bank PKO BP w komunikacie skierowanym do klientów.

Od piątku 21 czerwca godz. 21:00 do soboty 22 czerwca godz. 08:00 w aplikacji IKO i serwisie iPKO nie będą dostępne ubezpieczenia: Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance.

Od soboty 22 czerwca godz. 22:00 do niedzieli 23 czerwca godz. 06:00 w aplikacji IKO i serwisie iPKO nie będzie można zrobić przelewów natychmiastowych (Express Elixir).

W trakcie prac mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w składaniu wniosków za pośrednictwem: - serwisu iPKO i iPKO biznes, - funkcji otwartej bankowości.

– do poniedziałku 24 czerwca godz. 06:00 wystąpi przerwa w wysyłaniu powiadomień (SMS oraz w aplikacji IKO) o transakcjach kartowych i płatnościach telefonem.

We wtorek 25 czerwca w godzinach 01:00 – 04:40 nie będzie można: - wykonywać transakcji kartą oraz Blikiem w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego, - nadać PIN-u oraz aktywować karty w aplikacji IKO i serwisie iPKO, - zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure.

Mogą też wystąpić trudności podczas: - płatności kartą w sklepach stacjonarnych i internetowych, - wypłat kartą z bankomatów innych banków, - dodawania kart w Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPAY!, Xiaomi Pay i płatności nimi.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska zapowiedział przerwę techniczną w nocy z piątku (21 czerwca) na sobotę (22 czerwca). Z jej powodu od godziny 22:00 do 8:00 nie będzie dostępny Kantor Santander. Z kolei od 23:00 do 8:00 nie będą dostępne:

- bankowość internetowa, - aplikacja mobilna, - przelewy natychmiastowe (Expres Elixir, BlueCash), - płatność w sklepach internetowych (Przelew24), - Blik.

ING Bank Śląski

W nocy z 23 na 24 czerwca w godzinach 0:00-3:00 planowane są prace serwisowe. W związku z tym możesz mieć problem z wypłatą lub wpłatą pieniędzy w bankomatach ING i Planet Cash.

"Jeśli potrzebujesz gotówki, spróbuj wypłacić ją wcześniej. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie offline" - podaje ING Bank Śląski.

mBank

"Chcemy dostarczać Ci usługi i rozwiązania najwyższej jakości, dlatego systematycznie modernizujemy nasze systemy. W najbliższym czasie, będziemy to robić w weekend z 22 na 23 czerwca br. Wyłączymy wtedy na kilka godzin bank" - informuje mBank swoich klientów.

Karty Przez całą noc zapłacisz kartą w sklepach stacjonarnych, restauracjach, skorzystasz z bankomatu. Płatność kartą w internecie nie będzie możliwa między godziną 2:30 a 9:00.

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna Pomiędzy godzinami 2:30 – 9:00 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W tym samym czasie nie złożysz żadnego wniosku.

mLinia Podczas przerwy bank nie ma wglądu w Twoje dane związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie zrealizujesz żadnej operacji. Przerwa dla klientów z obszaru: MSP i Korporacje Płatność kartą w internecie nie będzie możliwa między godziną 2.30 i 9.00. W tym czasie zapłacisz kartą w sklepach stacjonarnych, restauracjach, skorzystasz z bankomatu.

Alior Bank

Alior Bank zaplanował dwie przerwy z powodu prac technicznych.

W sobotę (22 czerwca) od godziny 08:00 do godz. 10:00 nie będzie dostępny system maklerski. Z kolei w niedzielę (23 czerwca) od godziny 00:10 do godziny 00:20 nie będą dostępne systemy bankowości internetowej Alior Online oraz Alior Mobile.

Bank zapewnia klientów, że dalej będą mogli w tych okresach korzystać ze swojej karty i bankomatów.

VeloBank

VeloBank poinformował, że od soboty 22 czerwca od godziny 23:50 do niedzieli 23 czerwca do godziny 6:05 przeprowadzi prace techniczne i ulepsza swoje systemy.

"Nie zalogujesz się do bankowości elektronicznej. Nie wykonasz przelewu i nie skorzystasz z Blika. Płatności online kartą mogą być utrudnione. Nadal zapłacisz kartą w sklepie stacjonarnym, wpłacisz i wypłacisz gotówkę kartą z bankomatu" - przestrzega bank.

Bank Pocztowy

Także Bank Pocztowy planuje prace serwisowe. Wprawdzie nie na weekend, ale tuż po - na noc z poniedziałku (24 czerwca) na wtorek (25 czerwca) od godziny 22:00 do godziny 05:00 "mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w działaniu autoryzacji transakcji gotówkowych oraz bezgotówkowych (w tym internetowych)".

Nest Bank

W niedzielę (23 czerwca) od godziny 0:30 do 7:00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna Nest Banku będą działać w trybie przyjmowania zleceń.

"Oznacza to, że będziecie mogli zalogować się do bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, ale aktualny stan konta czy wykonanie przelewu dostępne będą po zakończeniu prac" - napisał bank w komunikacie do klientów.

 W tym czasie nie będzie można:

- skorzystać z Blika i Visa Mobile, - zapłacić w sklepie internetowym, korzystając z linka do płatności, - potwierdzić płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, - zlecić ani otrzymać przelewu natychmiastowego, - doładować telefonu, - zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej, - używać saszetek (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) czy zarządzać celami oszczędnościowymi, - otworzyć nowego konta czy złożyć wniosku m. in. o wydanie karty, 800+ (do systemu obsługi wniosków zapraszamy po zakończeniu prac).

Bank Nowy

Bank zapowiedział, że w niedzielę (23 czerwca) w godzinach od 0:00 do 6:00 mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze kart płatniczych.

Autorka/Autor:jw/dap

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Płace rosną, ale brakuje rąk do pracy. - Z pracownikami jest problem, szczególnie tymi sezonowymi - mówi właściciel sieci hoteli nad morzem. Specjaliści mówią o napiętej sytuacji, a problem może się jeszcze pogłębiać.

Problemy z pracownikami sezonowymi. "Zrezygnowałam, moja psychika jest ważniejsza"

Problemy z pracownikami sezonowymi. "Zrezygnowałam, moja psychika jest ważniejsza"

Źródło:
tvn24.pl

W szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego wierzy zaledwie co czwarty tak zwany gniazdownik - wynika z raportu Otodom. Jednak, jak wynika z badania, 40 procent z nich patrzy w przyszłość pozytywnie, licząc na pomoc w sfinansowaniu lokum, a także na zmiany na rynku.

Gniazdownicy nie widzą szans na kredyt

Gniazdownicy nie widzą szans na kredyt

Źródło:
PAP

Władze hiszpańskiego miasta Calpe zakazały turystom "rezerwowania" miejsc na plaży poprzez zostawianie tam krzeseł, parasoli czy leżaków. Plażowiczom, którzy nie zastosują się do nowych regulacji, grozi kara w wysokości 250 euro, czyli około 1070 złotych.

Będą kary za "rezerwowanie" miejsc na plaży. Władze ostrzegają turystów

Będą kary za "rezerwowanie" miejsc na plaży. Władze ostrzegają turystów

Źródło:
CNN

Za opóźniony lub odwołany lot przysługuje rekompensata w wysokości od 250 do 600 euro, natomiast przy opóźnieniach pociągu kwota 25 lub 50 procent ceny biletu - wyjaśnia Renata Yanisiv, koordynator ECK Polska. W przypadku noclegów reklamować można każdą niezgodność z umową lub ofertą hotelu.

Odwołany lub opóźniony lot? Należy ci się odszkodowanie

Odwołany lub opóźniony lot? Należy ci się odszkodowanie

Źródło:
PAP

Mieszkanka Żarowa w województwie dolnośląskim padła ofiarą oszustwa po wystawieniu na sprzedaż dziecięcej hulajnogi. 47-latka uwierzyła oszustom podszywającym się pod pracowników portalu ogłoszeniowego, w wyniku czego straciła spore oszczędności. Policja przypomina, by w trakcie transakcji internetowych zachować ostrożność oraz rozwagę.

Chciała sprzedać hulajnogę, straciła 18 tysięcy złotych

Chciała sprzedać hulajnogę, straciła 18 tysięcy złotych

Źródło:
PAP, KPP w Świdnicy

W sobotę w Lotto padła główna wygrana w wysokości 2 milionów złotych. Tym razem nikt nie trafił szóstki w Lotto Plus. Oto wyniki Lotto i Lotto Plus z 20 lipca 2024 roku.

Padła szóstka w Lotto

Padła szóstka w Lotto

Źródło:
tvn24.pl

To jest bardzo cenna lekcja dla użytkowników tego oprogramowania, którzy powinni zastanowić się nad pewną heterogenicznością środowisk. Być może nie zawsze warto polegać na jednym rozwiązaniu - mówił na antenie TVN24 Marcin Maj, ekspert do spraw cyberbezpieczeństwa z portalu niebezpiecznik.pl, odnosząc się do globalnej awarii systemów informatycznych na całym świecie.

"Mamy tutaj do czynienia z ciosem w szczepionkę"

"Mamy tutaj do czynienia z ciosem w szczepionkę"

Źródło:
tvn24.pl

Globalna awaria oprogramowania powinna przypomnieć nam wszystkim, że trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy - napisał w sobotę na platformie X wicepremier, szef Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski odnosząc się do piątkowej awarii systemów Microsoft.

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

"Trzeba być przygotowanym na każdy scenariusz kryzysowy"

Źródło:
PAP

Polska ma fantastyczne plenery, miasta, w których można nagrywać, ale to się po prostu nie opłaca. To jest podstawowy problem, który trzeba rozwiązać, żeby przemysł filmowy zaczął kręcić się na dużo wyższych obrotach - mówił w programie Wstajesz i Weekend Maciej Sojka, producent filmowy, dziennikarz i pierwszy szef TVN24.

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

"Te limity naprawdę zaciskają pętlę na polskim filmie"

Źródło:
TVN24

Co roku liczna grupa Polaków planuje wypoczynek za granicą, decydując się na samodzielną organizację podróży. W takich przypadkach samochód staje się ich preferowanym środkiem transportu. Decydując się na taki krok warto pamiętać o ryzykach związanych z podróżowaniem poza granicami Polski. Należy się upewnić, czy polisa ubezpieczeniowa, jaką posiadamy, obejmuje nie tylko nasz cel podróży, ale również kraje, przez które będziemy przejeżdżać.

Samochodem za granicę? O tym trzeba pamiętać

Samochodem za granicę? O tym trzeba pamiętać

Źródło:
tvn24.pl

- My, jako zwykli użytkownicy, możemy tylko trzymać kciuki. Natomiast branża cyberbezpieczeństwa, koledzy, koleżanki, wyciągają wnioski, zastanawiają się, co można zrobić - powiedział Piotr Konieczny z portalu Niebezpiecznik.pl, pytany w "Faktach po Faktach" o to, czy możemy uniknąć powtórki z dzisiejszej światowej awarii oprogramowania.

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Potężna awaria uderzyła w miliony osób. "Jest kilka możliwości, które mogą ograniczyć skutki"

Źródło:
tvn24.pl

Bruce Springsteen, legenda amerykańskiego rocka, dołączył do klubu muzyków, których majątek przekracza miliard dolarów - wynika z szacunków magazynu "Forbes".

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Bruce Springsteen dołączył do klubu muzyków miliarderów

Źródło:
PAP

W piątek doszło do dwóch awarii jednocześnie - jednej związanej z oprogramowaniem MS i drugiej z aktualizacją oprogramowania zewnętrznej firmy CrowdStrike - poinformowała rzeczniczka Microsoft Polska Anna Klimczuk. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem usług – podała firma. Firma Crowdstrike poinformowała, że globalna awaria wynikła z błędu firmy i to nie był cyberatak.     

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Znamy przyczyny globalnych utrudnień. Dwie awarie jednocześnie

Źródło:
PAP

Nieudzielenie pracownikowi czternastodniowego urlopu jest naruszeniem przepisów o urlopach wypoczynkowych - mówi redakcji biznesowej tvn24.pl Tomasz Zalewski z Państwowej Inspekcji Pracy. Dodaje, że inspektor pracy może skierować do pracodawcy wystąpienie o usunięcie stwierdzonych naruszeń.

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Czy pracownik musi wziąć dwutygodniowy urlop?

Źródło:
tvn24.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) wstrzymał w obrocie na terenie całego kraju kilka serii leku na receptę o nazwie Konaten. Powodem decyzji jest uzyskanie wyniku poza specyfikacją jakościową.

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Kilka serii leku na receptę wstrzymanych w obrocie

Źródło:
tvn24.pl

Nowa edycja dopłat do fotowoltaiki ruszy 2 września - przekazała na konferencji prasowej Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska. Warunkiem otrzymania dofinansowania z programu w przypadku nowych instalacji będzie dodatkowy zakup magazynu energii. W ramach programu będzie można dostać do 28 tysięcy złotych.

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Będzie można dostać nawet 28 tysięcy złotych

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu, 19 lipca, w Eurojackpot padło pięć wygranych II stopnia oraz siedem III stopnia. Nie odnotowano głównej wygranej, co oznacza, że kumulacja rośnie.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Pod koniec lipca ceny paliw mogą być najniższe w tym roku - przewidują eksperci portalu e-petrol.pl. Kierowcom sprzyja zahamowanie wzrostu notowań ropy na światowych rynkach, a także umacniający się złoty.

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Najtańsze tankowanie w tym roku. "Kierowcom sprzyja mocny złoty"

Źródło:
PAP

"Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami o cenach energii" - pisze Ministerstwo Klimatu i Środowiska, dodając, że nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd. "To kolejna fala ataków, która ma na celu sianie strachu w społeczeństwie i wyłudzanie danych oraz pieniędzy" - ostrzega resort klimatu.

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

"Nie trzeba nikomu płacić, żeby mieć tańszy prąd". Ostrzeżenie

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na objęcie przez Artura Olecha stanowiska prezesa zarządu PZU - przekazano w piątkowym komunikacie. W trakcie posiedzenia komisja wyraziła także zgodę między innymi na powołanie Bartosza Kubika na prezesa BOŚ, a także Mirosława Czekaja na prezesa BGK.

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Nowi prezesi w czołowych instytucjach finansowych. KNF podjęła decyzję

Źródło:
PAP

Konieczne jest usunięcie nieuzasadnionych obciążeń dla przedsiębiorców oraz zadbanie, aby artyści otrzymywali wynagrodzenia - napisano w apelu izb i organizacji w imieniu polskich przedsiębiorców działających w sektorze kablowym i satelitarnym do senatorów.

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Apel do senatorów o zmiany w ustawie o prawie autorskim

Źródło:
tvn24.pl